Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2011, 20:24

Chissowie – wierni sojusznicy Imperium

Chissowie to jedna z grywalnych ras w Star Wars: The Old Republic. Istoty te charakteryzuje niebieska skóra i wierność sojuszowi z Imperium Sith.

Chissowie – wierni sojusznicy Imperium - ilustracja #1

Chissowie

Wybór rasy Chiss możliwy jest dla postaci następujących klas:
  • Bounty Hunter (Łowca Nagród)
  • Imperial Agent (Agent Imperialny)

Chissowie to wierna Imperium Sith rasa wywodząca się z planety Csilla. Są łatwo rozpoznawalni dzięki swojej niebieskiej skórze, czarnym włosom oraz czerwonym oczom. Ich zaawansowana cywilizacja rozwijała się w tajemnicy przez ponad tysiąc lat aż została wreszcie odkryta przez Imperium. Sithowie potraktowali obcych w tradycyjny dla siebie sposób – zażądali natychmiastowej kapitulacji oraz podporządkowania się Imperatorowi. Chissowie byli jednak inni niż poprzednie napotkane rasy i zamiast odpowiedzieć siłą, poprosili o zwołanie konferencji, w której uczestniczyliby dyplomaci obu stron.

Chissowie – wierni sojusznicy Imperium - ilustracja #2

Nie wiadomo, jak przebiegały negocjacje, ale rezultat był zaskakujący – Chissowie stali się pierwszym oficjalnym sojusznikiem Imperium. Oddali swoim nowym panom wpływy z podatków, kontrolę nad własną armią oraz dostęp do środków całej cywilizacji, a w zamian Sithowie zgodzili się nie wtrącać w wewnętrzne sprawy tej rasy. Bez pozwolenia niebieskoskórych obcych na żadnej z ich planet nie mógł postawić stopy nikt z Imperium.

Następne lata udowodniły jak korzystne było to porozumienie. Chissowie wsparli Sithów podczas inwazji na terytorium Republiki, a ich wojsko zdobyło uznanie jako cenny sprzymierzeniec. Zaufanie pomiędzy tymi siłami jest obecnie tak wielkie, że część obcych została włączona do struktur dowodzenia sił Imperium. Mimo to Chissowie wciąż posiadają własną armię i większość z nich, pomimo bliskiej współpracy z Sithami, pozostaje wierna tradycjom własnej rasy.