Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2019, 11:30

autor: Lazlo

Sigil - nieoficjalny piąty epizod The Ultimate Doom dostępny za darmo

John Romero opublikował na swojej stronie wielki mod do The Ultimate Doom zatytułowany Sigil. Możemy pobrać go za darmo i znajdziemy w nim nowe mapy, które według słów twórcy są esencją klasycznego Dooma.

Odwiedzamy piekło, zatem możemy się spodziewać, że będzie piekielnie trudno. - Sigil - nieoficjalny piąty epizod The Ultimate Doom dostępny za darmo - wiadomość - 2019-06-01
Odwiedzamy piekło, zatem możemy się spodziewać, że będzie piekielnie trudno.

Megamod Sigil, czyli nieoficjalna kontynuacja czwartego epizodu The Ultimate Doom, ujrzała nareszcie światło dzienne. Dodatek został stworzony przez legendarnego Johna Romero, który jest jednym z pionierów gatunku FPS i pracował nad takimi tytułami jak oryginalny Doom, Wolfenstein 3D czy Quake.

Romero zapowiedział Sigil w grudniu ubiegłego roku, by uczcić w ten sposób 25 urodziny gry Doom. Dowiedzieliśmy się wtedy, że darmowy mod będzie zawierał dziewięć map dla jednego gracza oraz dziewięć poziomów w trybie deathmatch. Początkowo dodatek miał się ukazać w lutym bieżącego roku, jednak drobne niesnaski z firmą Limited Run Games, odpowiedzialną za fizyczne wydanie gry, doprowadziły do tego, że premierę trzeba było opóźnić tak, by wszyscy gracze otrzymali do niej dostęp w tym samym czasie.

Bez oryginału nie zagramy

Problemy zostały jednak rozwiązane, a moda o nazwie Sigil możemy już pobrać za darmo z oficjalnej strony Romero. Istnieje również możliwość zakupu dodatku w wersji z muzyką artysty znanego pod pseudonimem Buckethead za całe 6,66 USD (czyli ok. 25 zł).

Należy nadmienić, że Sigil dostępny jest jako plik WAD. Jest to ten sam typ pliku, który wykorzystywany był przez oryginalną grę Doom z 1993 roku do zbiorczego przechowywania assetów. Co za tym idzie, by zagrać w Sigil, będziemy potrzebowali oryginalnej gry. Na szczęście, nawet jeśli nie posiadamy oryginału, możemy nabyć go obecnie za około 20 zł w dystrybucji cyfrowej.