Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2018, 10:11

Shadow of the Tomb Raider z nowymi zwiastunami i startem pre-loadu

Ruszył pre-load Shadow of the Tomb Raider. Ponadto autorzy wypuścili dwa nowe materiały wideo, pokazujące lokacje, tryb fotograficzny oraz ulepszenia, na jakie mogą liczyć posiadacze konsoli Xbox One X.

SHADOW OF THE TOMB RAIDER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Eidos Montreal i Crystal Dynamics
  2. Deweloper wersji PC: Nixxes Software
  3. Wydawca: Square-Enix
  4. Gatunek: gra akcji
  5. Platformy: PC, XONE, PS4
  6. Data premiery: 14 września 2018.

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery Shadow of the Tomb Raider, czyli kolejnej odsłony przygód Lary Croft. Twórcy robią więc co mogą, aby podkręcić zainteresowanie swoim dziełem. Najnowszymi tego owocami są dwa świeże materiały wideo.

Pierwszy z nich koncentruje się na pokazaniu urody i różnorodności lokacji, które przyjdzie nam odwiedzić w kampanii. W filmiku możemy także zobaczyć w akcji tryb fotograficzny. Przy tworzeniu wirtualnych zdjęć będziemy mogli m.in. zmieniać położenie kamery, manipulować mimiką Lary, korzystać z różnorodnych filtrów i efektów, jak również ustalać takie aspekty obrazu jak jasność czy kontrast.

Drugi materiał przedstawia ulepszenia, na które mogą liczyć posiadacze Xboksa One X. Na tej konsoli Shadow of the Tomb Raider działać będzie w natywnym 4K i zaoferuje HDR, wyższą rozdzielczość tekstur oraz lepszy dźwięk przestrzenny dzięki wsparciu dla technologii Dolby Atmos. Pojawi się także opcja zabawy w niższej rozdzielczości, ale za to z większą liczbą klatek na sekundę.

Przypomnijmy, że Shadow of the Tomb Raider zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 14 września tego roku, równocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe. Gra zaoferuje pełną polską wersję językową, a w roli Lary Croft usłyszymy Karolinę Gorczycę, czyli aktorkę, która wcieliła się w tę bohaterkę także w dwóch poprzednich odsłonach cyklu.

Osoby z pre-orderami edycji specjalnych otrzymają dostęp do produkcji dwa dni wcześniej, czyli 12 września. Warto wspomnieć, że kilka godzin temu ruszył pre-load gry, pozwalający pobrać pliki gry przed jej premierą. „Ważą” one ok. 25,5 GB.

Shadow of the Tomb Raider z nowymi zwiastunami i startem pre-loadu - ilustracja #1

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę Shadow of the Tomb Raider w edycji ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 259 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.

  1. Grałem w grę Shadow of the Tomb Raider – i wiem czy sięgnę po „pełniaka”
  2. Oficjalna strona cyklu
  3. Wszystko o Shadow of the Tomb Raider (data premiery, fabuła, rozgrywka)