Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 29 czerwca 2018, 09:32

autor: Adrian Werner

Serial Halo - stacja Showtime zamówiła 10-odcinkowy pierwszy sezon

Serial Halo wreszcie został zaakceptowany do produkcji. Stacja Showtime zamówiła dziesięcioodcinkowy sezon, a zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku.

Fani mogą teraz wypatrywać nie tylko gry Halo Infinite, ale i serialowej adaptacji marki. - Serial Halo - stacja Showtime zamówiła 10-odcinkowy pierwszy sezon - wiadomość - 2018-06-29
Fani mogą teraz wypatrywać nie tylko gry Halo Infinite, ale i serialowej adaptacji marki.

Pięć lat minęło, od kiedy zapowiedziano serial telewizyjny stanowiący adaptację marki Halo. Pomimo okazjonalnych zapewnień, że projekt nie umarł, wielu fanów zaczęło już tracić nadzieję, że cokolwiek z tego wyjdzie. Dlatego zostaliśmy mile zaskoczeni, gdy okazało się, że te obawy były bezpodstawne.

Stacja Showtime ogłosiła, że zdecydowała się na sfinansowanie produkcji serialu Halo. Nie chodzi tu o żadnego pilota, który ostatecznie może nie doprowadzić do niczego konkretnego. Zamówiono od razu cały sezon, w skład którego wejdzie dziesięć odcinków. Zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku. Na razie nie wiemy, na kiedy zaplanowano premierę.

Showrunnerem telewizyjnej adaptacji Halo będzie Kyle Killen, który wcześniej pełnił tę rolę przy produkcji serialu Przebudzenie (ang. Awake). Ponadto kilka odcinków ma wyreżyserować Rupert Wyatt (m.in. Geneza planety małp). Będzie on również producentem.

Na razie nie wiadomo nic na temat fabuły. Nie wiemy więc, czy serial skoncentruje się na głównym bohaterze gier, czyli Master Chiefie, czy też opowie inną historię. Szef Showtime, David Nevins, zdradził jedynie, że jest to zdecydowanie najbardziej ambitny projekt, jakiego do tej pory podjęła się stacja.

Warto na koniec wspomnieć, że zapowiedź serialu Halo to tylko najnowsza z serii dobrych wieści dla fanów tej marki. Podczas targów E3 ujawniono bowiem kolejną odsłoną cyklu gier, zatytułowaną Halo Infinite. Produkcja zmierza na Xboksa One i pecety.

Z kolei kilka dni temu do sprzedaży trafiła powieść Halo: Bad Blood autorstwa Matta Forbecka, która opowiada o tym, co wydarzyło się zaraz po finale gry Halo 5: Guardians. Na razie żadne polskie wydawnictwo nie ogłosiło zamiarów opublikowania polskiego tłumaczenia tej książki.

  1. Oficjalna strona stacji Showtime
  2. Oficjalna strona cyklu Halo

Ostatnia aktualizacja: 2018-06-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Halo Infinite

Halo Infinite