Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2018, 09:24

autor: Aquma

Dziś premiera The Crew 2

Dziś na rynku debiutuje The Crew 2 – kontynuacja gry wyścigowej autorstwa studia Ivory Tower z 2014 roku. Produkcja jest dostępna na PlayStation 4, Xboksie One oraz pecetach. Przy okazji w sieci pojawiły się porównania graficzne różnych wersji tego tytułu.

Kontynuacja The Crew trafia na rynek. - Dziś premiera The Crew 2 - wiadomość - 2018-06-29
Kontynuacja The Crew trafia na rynek.

Już dziś na rynku debiutuje The Crew 2 – stworzona przez studio Ivory Tower, a wydana przez francuską firmę Ubisoft kontynuacja całkiem udanej gry wyścigowej z 2014 roku. Produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami) na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach PC. Ceny poszczególnych wydań możecie łatwo sprawdzić w widocznej obok tabelce z naszej Growej Porównywarki Cenowej.

Porównania graficzne

Na znanym z przygotowywania podobnych materiałów kanale youtubowym Candyland pojawiło się też kilka filmików ukazujących porównania graficzne różnych wersji gry. Na pierwszym z nich możemy zobaczyć, jak wydania na Xboxa One oraz Xboxa One X prezentują się na tle wersji pecetowej. Drugi z filmów porównuje oprawę graficzną na komputerach z tym, co zobaczymy na ekranach telewizorów, kupując wersję na PlayStation 4 (oraz PlayStation 4 Pro). Z kolei trzecie z porównań zestawia ze sobą wydania na Xboksa i PS4.

Zwyczajowo już, zdecydowanie najlepiej prezentuje się wersja na komputery. Posiadacze odpowiednio mocnych maszyn mogą liczyć m.in. na ulepszony Environment Mapping, lepszą jakość cieni i odbić oraz poprawiony zasięg wyświetlania obiektów w oddali. The Crew 2 prezentuje się nieco gorzej na Xboksie One X oraz PlayStation 4 Pro, jednak różnica nie jest drastyczna. Tak naprawdę gra wygląda nieźle na każdej z dostępnych platform.

Pierwsze recenzje

Niektóre z serwisów zamieściły już swoje recenzje i sugerują one, że mamy do czynienia z grą niezłą, ale nie w pełni spełniającą oczekiwania – w serwisie Metacritic tytuł może się pochwalić średnią na poziomie 72% (mowa o wersji na PlayStation 4, pozostałe nie zostały jeszcze ocenione). Krytycy narzekają na niewystarczającą ilość zmian względem części pierwszej i niewystarczającą głębię rozgrywki.

  1. GamesRadar+ – 3,5/5

Ostatecznie, The Crew 2 stara się być grą dla każdego, ale na dłużej przyciągnie tylko casualowych fanów wyścigówek. Nowe pomysły jak Fast Fav mogłyby wnieść prawdziwe zmiany, jednak ich potencjał nigdy nie zostaje wykorzystany, a decyzja o wymogu stałego podłączenia do Interentu jest równie irytująca jak w 2014 roku. W porównaniu do Forzy Horizon lub Gran Turismo The Crew 2 wypada blado, ale samodzielnie stanowi letnią odskocznię, której – podobnie jak dobrej wycieczki – najlepiej doświadczyć z przyjaciółmi – Alex Avard.

  1. Destructoid – 7/10

(…) The Crew 2 nie jest tak dużym skokiem, jakiego bym chciał. Już teraz wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku oryginalnego tytułu, potrzeba będzie miesięcy, jeśli nie lat, by sequel mógł w pełni rozwinąć skrzydła. To, co dostajemy na premierę, jest dobrym punktem startowym, ale rozczarowuje brakiem głębi i dopracowania – Jordan Devore.

  1. Trusted Reviews – 3/5

Wielka ambicja The Crew 2, by połączyć samochody, samoloty i łodzie w jednym doświadczeniu, jest warta docenienia, ale niestety na każdym kroku podkopuje ją nijaka, mało atrakcyjna skorupa, która ją mieści – Jordan King.

The Crew 2 to gra wyścigowa z otwartym światem. Tytuł ten porzuca znaną z części pierwszej, gangstersko-policyjną opowieść proponując nam zamiast niej możliwość przyłączenia się do jednej z czterech motoryzacyjnych rodzin i wpisania się w annały jako jeden z najlepszych kierowców. Produkcja została zapowiedziana w maju zeszłego roku.

  1. Forza Horizon 4 i The Crew 2 tworzą razem idealną grę wyścigową
  2. The Crew 2 – strona oficjalna