Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 stycznia 2018, 10:59

Serial Halo od Spielberga nie został skasowany

Zapowiedziany pół dekady temu aktorski serial osadzony w uniwersum Halo, nad którym pieczę sprawować miał Steven Spielberg, jeszcze nie umarł. Tak przynajmniej twierdzi pracująca nad nim stacja Showtime.

Pięć lat temu, w ramach ambitnego planu podboju rynku telewizyjnego, Microsoft zapowiedział aktorski serial osadzony w uniwersum Halo. Nad projektem czuwać miał sam Steven Spielberg, a budżet całości dorównywałby Grze o tron. Po hucznej zapowiedzi o aktorskim Halo zrobiło się cicho i jedyne, co w międzyczasie otrzymaliśmy, to zapewnienia, że tytuł wciąż powstaje. Takie właśnie potwierdzenie opublikowała ponownie pracująca nad nim telewizja Showtime.

O fabule serialu nie wiemy nic – nie wiadomo nawet, czy zobaczymy w nim ikoniczny pancerz. - Serial Halo od Spielberga nie został skasowany - wiadomość - 2018-01-09
O fabule serialu nie wiemy nic – nie wiadomo nawet, czy zobaczymy w nim ikoniczny pancerz.

Gary Levine, jeden z szefów firmy, stwierdził, że projekt wciąż jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, ale to, co stworzono do tej pory, zrobiło na nim spore wrażenie i efekt końcowy spodoba się zarówno fanom uniwersum, jak i innych produkcji sygnowanych logiem Showtime. Na tym niestety ujawnione informacje się kończą.

Pięć lat temu produkcja była oczkiem w głowie Microsoftu. Kampania reklamowa Xboksa One skupiała się na ukazaniu konsoli jako centrum multimedialnego, w równym stopniu służącego do grania, jak i oglądania filmów i seriali. Takie podejście nie spotkało się z zachwytem graczy i odbiło się na sprzedaży sprzętu, przez co korporacja w kolejnych latach ponownie skupiła się przede wszystkim na promocji swojej maszyny za pomocą gier. Odcinkowa produkcja nie miała już tak wysokiego priorytetu, choć nigdy nie została całkowicie porzucona i kolejne potwierdzenia, że nadal powstaje, otrzymaliśmy m.in. w roku 2015.

Wyprodukowane przez Spielberga Halo nie będzie pierwszym tego typu projektem osadzonym w znanym z gier uniwersum – w 2012 roku w sieci udostępniono serię Halo: Forward Unto Dawn, a dwa lata później mogliśmy oglądać gwiazdę Luke’a Cage’a Mike’a Coltera w Halo: Nightfall.