Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2021, 13:07

autor: Szarmancki

Sea of Thieves pnie się po szczeblach popularności na Steam

Sea of Thieves na Steamie znowu w siodle. Gra powoli przybiera na popularności, a wkrótce może nawet dogonić liczbami swój premierowy okres na platformie Valve.

Sea of Thieves, gra o pirackich przygodach, zaliczyła największy skok graczy online na Steamie od czasu premiery na platformie. I choć w grudniu liczba równocześnie bawiących się była różna i wahała się od około 4 do 10 tys. tak po świętach popularność gry zaczęła przechodzić istny renesans, sięgając nawet 40 tys. grających jednocześnie, aż do szczytowego momentu 2 stycznia, kiedy wskaźnik pokazał aż 52 916 użytkowników naraz (via SteamCharts).

Sea of Thieves pnie się po szczeblach popularności na Steam - ilustracja #1

Mimo że nie jest to wartość, którą mogliśmy ujrzeć w czerwcu ubiegłego roku, kiedy miała miejsce premiera gry w sklepie Valve, to możemy zadać sobie pytanie - skąd taki skok popularności? Co prawda liczba graczy zaczęła rosnąć już w listopadzie, ale za największy do tej pory wzrost użytkowników odpowiadać może Steam Winter Sale. Niestety promocja, na której mogliśmy zakupić Sea of Thieves po obniżonej o 50% cenie (71,49 zł), zakończyła się już wczorajszego wieczora.

Z pewnością wyprzedaż miała duży wpływ na zwiększoną liczbę graczy, jednak nie jest to jedyny możliwy powód przybycia nowych i powrotu starych piratów do portu. Jak zapowiada Rare, 2021 rok będzie dla gry przełomowy i wielu użytkowników może chcieć być na bieżąco z obecną zawartością produkcji, by po wprowadzeniu aktualizacji nie zostać przytłoczonym przez najnowsze dodatki i przez to zniechęcić się do lubianej formy zabawy ze znajomymi.

Sea of Thieves pnie się po szczeblach popularności na Steam - ilustracja #2

Co takiego przyniesie do Sea of Thieves 2021 rok? O tym już pisał tutaj Adrian. Natomiast w skrócie wygląda to tak, że gra przejdzie z comiesięcznego modelu aktualizacji na sezonowe, a każdego z nich dodane zostaną nowe misje, wydarzenia itp. Pojawi się również popularny sposób nagradzania graczy za rozwój, czyli znany z Fortnite czy PUBG karnet bojowy, w tym przypadku nazwany Plunder Pass.

Gra Sea of Thieves dostępna jest na PC na platformie Microsoft Store oraz Steam, jak i na konsoli Xbox One. Produkcja znajduje się również w abonamencie Xbox Game Pass.