Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2021, 15:14

Assassin’s Creed: Valhalla otrzyma nowe umiejętności; możecie sprawdzić je już teraz

W Assassin’s Creed: Valhalla przedwcześnie udostępniono nowe umiejętności. Mimo szybkiej aktualizacji gry wypuszczonej przez firmę Ubisoft istnieje prosty sposób, by z nich skorzystać.

W SKRÓCIE:
  1. W Assassin’s Creed: Valhalla przedwcześnie pojawiły się nowe umiejętności.
  2. Firma Ubisoft wydała łatkę, która zablokowała dostęp do nich. Istnieje jednak sposób, by z nich korzystać.

W Assassin’s Creed: Valhalla, zaraz po wypuszczeniu aktualizacji v.1.1.0 w połowie grudnia, przez pewien czas dostępne były nowe umiejętności, o których deweloper wcześniej nie informował, i których próżno było szukać na liście zmian wspomnianego update'u. Deweloperzy szybko wypuścili fix blokujący do nich dostęp, jednak okazuje się, że jest sposób, by to obejść i dalej z nich korzystać.

Wystarczy, że odłączycie konsolę (lub peceta) od internetu. Wtedy po uruchomieniu gry wyświetlony zostanie komunikat, że Festiwal Yule został zakończony. Najważniejsze jest jednak to, że w drzewku rozwoju postaci pojawią się nowe umiejętności, które możecie zobaczyć na filmiku poniżej (od 1:52). Oczywiście sposób działa do czasu, aż Ubisoft udostępni aktualizację oficjalnie odblokowującą wszystkim wspomniane zdolności.

Aby korzystać z nich teraz, musicie grać w Valhallę bez połączenia z siecią. W przeciwnym wypadku tytuł automatycznie pobierze aktualizację i umiejętności ponownie zostaną zablokowane. Warto sobie nimi zawracać głowę? W drzewku wilka otrzymujemy zwiększoną szansę na odnalezienie strzał do łuku, droga rozwoju niedźwiedzia daje możliwość wypełnienia paska adrenaliny na początku każdej walki, a kruka opcję automatycznego zabrania ze sobą zwłok po zabójstwie.

Przedstawiciel Ubisoftu w odpowiedzi na pytania serwisu Kotaku przyznał, że firma wie o swojej wpadce. Zdolności zostały zablokowane, gdyż według pracowników przygotowujących nową zawartość, nie były jeszcze gotowe, by je udostępniać. W związku z komunikatem, jaki otrzymujemy po odłączeniu konsoli od internetu, tj. informacją o końcu Yule Fesitval, możemy założyć, że dostęp do nowych umiejętności otrzymamy już niedługo. Wspomniany event kończy się bowiem jutro, 7 stycznia 2020 r.

  1. Oficjalna strona Assassin's Creed: Valhalla
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry