Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 16:25

Sea of Thieves - jutro rusza 1. sezon

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od jutra model wsparcia dla gry Sea of Thieves zmieni się na sezonowy. W ramach pierwszego trzymiesięcznego okresu rozwoju gracze otrzymają między innymi nowy system progresji oraz kolejne wyzwania.

W SKRÓCIE
  1. 28 stycznia wystartuje pierwszy sezon w Sea of Thieves.
  2. Potrwa on trzy miesiące i w jego ramach będzie można między innymi zdobywać różne nagrody, awansując na kolejne poziomy pirackiej sławy.
  3. Ponadto nie powinno zabraknąć nowych wydarzeń, usprawnień rozgrywki i różnych innych atrakcji.

Pod koniec minionego roku miłośnicy gry Sea of Thieves otrzymali informację o planach wprowadzenia do niej sezonów. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że, podobnie jak wygląda to chociażby w Playerunkown's Battlegrounds czy Fortnite, wszelkie zmiany, nowości i inne atrakcje będą wprowadzane w ramach specjalnych trzymiesięcznych okresów. Pierwszy z nich wystartuje w produkcji studia Rare już jutro. Czego należy się po nim spodziewać? Odpowiedź znajdziecie na poniższym materiale filmowym.

W dużym skrócie, przede wszystkim wraz ze startem pierwszego sezonu w Sea of Thieves gracze otrzymają dostęp do nowego systemu progresji opartego na tzw. pirackiej sławie (ang. Pirate Renown). Wykonując kolejne misje i aktywności, pną się oni na kolejne poziomy w hierarchii (łącznie jest ich sto), za co nagradzani są specjalnymi fantami. Będzie to całkowicie darmowe, lecz pojawi się także opcja dokupienia za 999 Ancient Coinów (czyli walutę premium zdobywaną podczas zabawy bądź za prawdziwe pieniądze) przepustki bitewnej zwanej Plunder Pass, dzięki której można odblokować dodatkowe 11 przedmiotów. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Sea of Thieves - jutro rusza 1. sezon - ilustracja #1
Plunder Pass ma zapewnić w pierwszym sezonie w Sea of Thieves dodatkowe fanty.

Aby nieco przyspieszyć awansowanie na kolejne poziomy, twórcy wprowadzą także w Sea of Thieves specjalne wyzwania. Zostaną one podzielone na kilka kategorii i ich celem będzie sprawdzenie umiejętności graczy w odkrywaniu, wykonywaniu zadań oraz walce. Co istotne, ich robienie, prócz sławy, zagwarantuje także oddzielne nagrody.

Ponadto w nowym sezonie, jak zapowiedziano wcześniej, otrzymamy nowy typ misji dla Merchant Alliance, w ramach którego będziemy musieli odszukać zagubiony transport towarów. Co się natomiast tyczy innych nadchodzących urozmaiceń, szczegóły na ich temat nie są jak na razie znane.

Sea of Thieves - jutro rusza 1. sezon - ilustracja #2
Gotowi na przygodę?

Jak zaznaczają przedstawiciele studia Rare, system sezonów ma lepiej oddawać poczucie robienia postępów w grze i tym umilać obcowanie z nią. Czy tak będzie faktycznie? Możecie się o tym przekonać osobiście, kupując Sea of Thieves na PC, Xboksa One bądź Xboksa Series X/S. Tytuł jest także dostępny na tych platformach w ramach usługi Xbox Game Pass.

  1. Oficjalna strona gry Sea of Thieves
  2. Oficjalna strona studia Rare
  3. Sea of Thieves podąża za modą, też otrzyma season pass
  4. Sea of Thieves - poradnik do gry