Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 16:13

autor: aadamus

Premiera The Sims 4 Zjawiska paranormalne - fani zadowoleni z dodatku

Wczoraj zadebiutował dodatek do The Sims 4 zatytułowany Zjawiska paranormalne. Jak się okazuje, akcesoria spotkały się z ciepłym odbiorem społeczności, która chwali nowe meble i cieszy się z powrotu Kościldy.

Wczoraj na rynek trafił pierwszy w tym roku pakiet akcesoriów do The Sims 4 - Zjawiska paranormalne. Jak sama jego nazwa wskazuje, wprowadza on do gry wiele elementów związanych z duchami i innymi nadprzyrodzonymi fenomenami. Po pierwszych głosach społeczności można wywnioskować, że tym razem EA spełniło oczekiwania fanów.

Co wprowadza dodatek?

Zjawiska paranormalne znacznie rozbudowują interakcje z widmami. Akcesoria dodają nowy typ parceli – Nawiedzone Domostwo – będący domem wielu nadnaturalnych istot. Jednocześnie pojawia się także opcja przeprowadzenia seansu spirytystycznego, który pomaga pozbyć się niechcianych lokatorów oraz umożliwia przywołanie pomocnego ducha Guidry'ego lub nieumarłej pokojówki Kościldy (występującej także w The Sims: Abrakadabra i The Sims 3: Nie z tego świata). DLC wprowadza również umiejętność medium, karierę detektywa paranormalnego oraz nowe ubrania i meble.

Dodatkowo kilka dni przed premierą pojawiła się aktualizacja, która wprowadziła nową emocję – strach – oraz naprawiła kilka błędów pojawiających się w grze.

Reakcje społeczności

Po premierze dodatku na subreddicie poświęconym serii The Sims pojawiło się wiele wpisów zamieszczonych przez osoby, które miały okazję wypróbować już rozszerzenie. Opinie są zaskakująco pozytywne. Społeczności szczególnie przypadły do gustu meble, które występują w dodatku. Od razu pojawiły się pierwsze aranżacje wykorzystujące te obiekty.

Premiera The Sims 4 Zjawiska paranormalne - fani zadowoleni z dodatku - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/thesims/comments/l5r3gk/i_made_a_little_diningarea_using_the_new_pack_the/
Premiera The Sims 4 Zjawiska paranormalne - fani zadowoleni z dodatku - ilustracja #2
Źródło: https://www.reddit.com/r/thesims/comments/l5yc0v/brb_cries_in_simlish_this_pack_is_too_beautiful_i/

Równie dużą popularnością cieszy się również Kościlda. Ta niecodzienna pokojówka, ze względu na swoje ekscentryczne zachowania, zyskała sporą grupę fanów. W Zjawiskach paranormalnych nadal posiada swoje specyficzne podejście do życia (lub nieżycia, jak kto woli), co zdecydowanie odpowiada społeczności.

Zjawiska paranormalne zostały już także wykorzystane do pierwszego projektu. Elise Favis z Washington Post opublikowała obszerny tekst, w którym opowiada, jak odtworzyła grę Phasmophobia w The Sims 4, wykorzystując nową nadnaturalną zawartość.

The Sims 4: Zjawiska paranormalne można nabyć na PC, Xboksie One, Xboksie Series X|S, PlayStation 4 i PS5. Tytuł posiada polską wersję językową (napisy).

  1. Efekt IKEA, czyli jak uwierzyliśmy, że akcesoria do Sims 4 są super (choć nie są)
  2. The Sims 4 – poradnik do gry
  3. Maxis Studios – strona oficjalna
  4. The Sims 4 – strona oficjalna