Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2013, 16:50

autor: Hed

Ruszyły zapisy do bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Otwarto zapisy do bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, czyli odświeżonej wersji gry MMO firmy Square-Enix, która wystartuje w tym roku na pecetach i PlayStation 3. Deweloper zamierza przetestować produkcję na obu platformach.

Firma Square-Enix otworzyła zapisy do bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, podzielonej na kilka odrębnych etapów. Pierwsza zamknięta faza testów rozpocznie się w połowie lutego tego roku na pecetach. Kilka tygodni później do zabawy dołączą także posiadacze PlayStation 3. Z okazji zbliżającego się wydarzenia producent wypuścił rozszerzoną wersję oficjalnego wprowadzenia do gry – imponującą kilkuminutową animację.

W becie wezmą udział posiadacze specjalnych kont z gry (spełniających wymogi kampanii Legacy) oraz osoby, które zgłoszą się na stronie aplikacyjnej i zostaną wybrane. Zapisać można się do testów wersji gry na obie docelowe platformy. Jak wynika z rozpiski, na otwartą betę przyjdzie nam poczekać co najmniej dwa miesiące. Od trzeciej fazy przestanie za to obowiązywać embargo, co oznacza, że gracze będą mogli dzielić się wrażeniami.

Ruszyły zapisy do bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - ilustracja #2

W trakcie trwania testów autorzy chcą sprawdzić wiele odrestaurowanych i podrasowanych elementów gry – od kwestii rozwoju postaci, przez walkę, aż po interfejs użytkownika. W pierwszej fazie bety do dyspozycji graczy oddanych zostanie od 5 do 10 światów oraz wszystkie rasy postaci (z ograniczeniem maksymalnego poziomu). Później gra wzbogaci się o kolejne lokacje i zadania. Plan działania znajduje się na stronie gry (w formacie PDF).

Ruszyły zapisy do bety Final Fantasy XIV: A Realm Reborn - ilustracja #3Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to próba rewitalizacji gry MMO, którą Square-Enix wypuściło we wrześniu 2010 roku. Jak się okazało, premiera była przedwczesna, przez co gracze otrzymali niedokończony i wadliwy produkt. Koncern postanowił zamknąć serwery i zająć się naprawianiem produkcji. W A Realm Reborn zmianie ulegnie praktycznie każdy aspekt zabawy – twórcy przekonują, że dostaniemy wręcz następną odsłonę serii.

  1. Zapisy do bety Final Fantasy: A Realm Reborn