Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Sony Computer Entertainment Polska Press Release 16 kwietnia 2014, 14:04

Ruszyła rejestracja na PlayStation Open Days

Spotkania SCEE z deweloperami po raz pierwszy w Polsce! 7 maja 2014 r., Kraków Digital Dragons.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons, zorganizuje w Krakowie w dniu 7 maja 2014 roku "PlayStation Open Days". Wydarzenie to pozwoli utalentowanym polskim twórcom gier spotkać się zespołem SCEE odpowiedzialnym za współpracę z deweloperami. Polscy deweloperzy będą mogli dowiedzieć się więcej o platformach PlayStation i wydawaniu gier na nie.

Strona rejestracyjna znajdują się pod następującym adresem: http://psdevopendays.splashthat.com/

Decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

PlayStation Open Days to otwarte spotkanie (nie wymagające NDA) organizowane przez Sony Computer Entertainment Europe dla utalentowanych niezależnych deweloperów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat platformy PlayStation i jej możliwości. Wydarzenie skierowane jest zarówno do niezależnych twórców, którzy chcą rozpocząć współpracę z SCEE, jak i do deweloperów, którzy już ze SCEE działają. Jest to okazja do spotkania z pracownikami SCEE, zadania im bezpośrednio pytań, dowiedzenia się o modelach biznesowych.

Agenda wydarzenia:

  1. The art of self publishing on PlayStation - Agostino Simonetta-Senior Account Manager-SCEE Publisher and Developer Relation
  2. PlayStation Development 101 - Patrick Connor-Senior Engineer SCEE R&D
  3. PC game transformed into a nex-gen wonder - Marcin Jefimov-Producer 11bit studios
  4. Working with the press - Will Freeman-Journalist
  5. Q&A

Do tej pory PlayStation Open Days gościły wyłącznie w Wielkiej Brytanii i teraz po raz pierwszy, pojawią się w innych krajach Europy. Pierwsza na liście jest Polska.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wyruszyć z Londynu, gdzie zazwyczaj organizowane jest PS Open Days i spotkać się z niezależnymi twórcami w ich własnych krajach. Polska będzie pierwszym krajem, w naszym harmonogramie europejskiej podróży i jesteśmy bardzo podekscytowani tym spotkaniem. Polska ma dobrze prosperującą społeczność niezależnych deweloperów, niektórzy z nich już pracują na platformach PS. Wiemy też, że jest też dużo nowych, niezależnych twórców, którzy próbowali się z nami skontaktować lub chcieliby nawiązać współpracę i zdobyć więcej informacji, to będzie świetna okazja dla nich. Po naszej wizycie w Krakowie pojedziemy do Niemiec, Hiszpanii i i Włoch" – mówi Agostino Simonetta, Senior Account Manager, SCEE Publisher & Developer Relations

PlayStation Open Days odbędzie się w przeddzień Digital Dragons, największej w Polsce imprezy dla branży gier. Spotkanie przedstawicieli branży gier wideo odbędzie się w dniach 8 i 9 maja 2014 roku na Kazimierzu w Starej Zajezdni oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.