Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 listopada 2017, 13:00

Ruszył nowy sezon FIFA Mobile

W grze FIFA Mobile wystartował nowy sezon. Wprowadza on sporo nowości, w tym tryb kampanii, opcję trenowania zawodników oraz ulepszenia sterowania.

W FIFA Mobile ruszył nowy sezon. - Ruszył nowy sezon FIFA Mobile - wiadomość - 2017-11-23
W FIFA Mobile ruszył nowy sezon.
FIFA MOBILE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Electronic Arts
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra sportowa
  4. Platforma: iOS, AND
  5. Data premiery: 11 października 2016 r.
  6. Model biznesowy: free-to-play

Za sprawą wydanego w 2016 r. FIFA Mobile firma Electronic Arts porzuciła znaną z pecetów oraz konsol strategię wydawania co roku nowej mobilnej odsłony marki i postanowiła utrzymywać tę produkcję przy życiu przez długie lata za sprawą regularnych aktualizacji. Najświeższym tego owocem stał się wypuszczony właśnie patch, który zapoczątkował nowy sezon w grze, doprowadzając do zresetowania zespołów i piłkarzy graczy (poza zawodnikami Now & Later Master, których specjalna wersja przeszła na nowy sezon), sald monet, posiadanych żetonów, a także postępów w trybie VS Attack.

Ten reset nie oznacza utraty punktów FIFA points, które przeniesione zostały do nowego sezonu. Ponadto nie uległy skasowaniu ligi każdego z graczy, ani biorący w nich udział zawodnicy.

Autorzy wprowadzili także sporo nowości do FIFA Mobile. Dzięki aktualizacji gra zyskała tryb kampanii, w ramach której przechodząc kolejne rozdziały odblokowujemy zawodników i nagrody. Co ciekawe, autorzy mają w planach regularne publikowanie kolejnych kampanii z nowymi wyzwaniami.

Ponadto gracze otrzymali opcję trenowania zawodników. Natomiast znane z poprzedniego sezonu FIFA Mobile karty Game Change zostały zastąpione przez Premie do umiejętności (ang. Skill Boosts). Aktualizacja wprowadza także ulepszenia klasycznego (czyli bazującego na wirtualnym padzie) systemu sterowania. Mocno poprawiono też mechanikę strzelania goli.

Przypomnijmy, że FIFA Mobile korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Gra zadebiutowała w 2016 roku, w wersjach na systemy iOS, Android oraz Windows Phone. To ostatnie wydanie nie było jednak wspierane na równi z pozostałymi i ostatecznie 7 listopada tego roku zostało usunięte z dystrybucji.

  1. FIFA Mobile w App Store
  2. FIFA Mobile w Google Play
  3. Oficjalna strona gry