Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2011, 13:25

autor: DogGhost

Rozpoczęły się zapisy do beta-testów The Secret World

Firma Funcom zaprezentowała niecodzienny proces rejestracji do beta-testów gry The Secret World. Można już wziąć udział w jego pierwszym etapie.

Firma Funcom rozpoczęła pierwszy etap zapisów na beta-testy gry The Secret World. Wbrew pozorom, proces rejestracji nie ogranicza się do podania adresu e-mail oraz zaakceptowania regulaminu. Gracze muszą dokonać wyboru, na rzecz której organizacji chcą działać. Część osób może zniechęcić fakt, że wymagane jest posiadanie konta na Facebooku.

Rozpoczęły się zapisy do beta-testów The Secret World - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie gry pojawił się odnośnik, za pośrednictwem którego możecie dołączyć do tzw. Sekretnej Wojny (Secret War). Po wybraniu tej opcji pojawi się materiał filmowy prezentujący zarys fabuły oraz poszczególne frakcje: Smoki, Iluminatów i Templariuszy. Po jego obejrzeniu staniecie przed wyborem do której z nich chcecie się przyłączyć. Jeżeli macie co do tego wątpliwości, to studio Funcom zamieściło tam dodatkowe krótkie filmiki poświęcone poszczególnym stronom konfliktu, a także test pozwalający na określenie swojej przynależności.

Po dokonaniu wyboru pojawi się konieczność zalogowania do konta w serwisie społecznościowym Facebook i umożliwienia aplikacji The Secret War pozyskania danych gracza. Następnie jesteśmy przenoszeni z powrotem na oficjalną stronę gry, gdzie podajemy imię i nazwisko oraz adres e-mail. Na tym kończy się pierwszy etap rejestracji.

Rozpoczęły się zapisy do beta-testów The Secret World - ilustracja #2

Tak naprawdę wszystkie te czynności stanowią jedynie przedsmak tego, co ma się pojawić w drugiej części procesu ubiegania się o udział w beta-testach. Za pośrednictwem wspomnianej aplikacji, gracze będą mogli wykonywać zadania na rzecz własnej frakcji, „rekrutować” znajomych i w ten sposób zdobywać punkty, które pozwolą na odblokowanie między innymi nowych przedmiotów oraz osiągnięć w grze The Secret World. Na najaktywniejszych czekają klucze dające dostęp do beta-testów. Na razie nie znamy daty rozpoczęcia drugiego etapu. Wszystkie osoby, które przejdą pomyślnie pierwszy etap, zostaną o tym poinformowane mailowo przez firmę Funcom.

Gra The Secret World to produkcja z gatunku MMO, która opisuje konflikt toczący się między trzema frakcjami w mrocznym świecie przepełnionym nawiązaniami do różnorodnych mitologii. Jej premierę na komputery PC zapowiedziano na kwiecień 2012 roku.

Poniżej możecie zobaczyć film z procesu rejestracji: