Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2019, 14:20

autor: AlexB

Rozmiar instalacji Sea of Thieves zmniejszy się o około połowę

Studio Rare ogłosiło, że w lutym sieciowa gra piracka Sea of Thieves otrzyma nową wersję, której rozmiar instalacji będzie o około połowę mniejszy niż dotychczas. Może to poprawić działanie tytułu w niektórych rejonach mapy.

W dniu premiery Sea of Thieves, czyli sieciowa piracka gra akcji FPP, nie miała zbyt wiele zawartości, co zostało wytknięte przez recenzentów i graczy. Studio Rare nie zamierzało jednak zostawiać swojego dzieła samemu sobie. Regularnie otrzymuje ono aktualizacje i większe dodatki, które wprowadzają do zabawy nowe elementy. Niestety, wiąże się to z wciąż rosnącym rozmiarem produkcji na dysku, co dla niektórych osób może stanowić spore utrapienie. Twórcy dostrzegli ten problem i na ostatnim filmie z cyklu Developer Update zapowiedzieli, że 6 lutego pojawi się nowa wersja Sea of Thieves ważąca około połowę mniej niż obecna.

Nowa odsłona Sea of Thieves całkowicie zastąpi starą. Oznacza to, że posiadacze tytułu będą musieli ściągnąć go ponownie. Ponadto wszystkie kolejne aktualizacje będą nieco większe niż dotychczas (choć nie mają one w rażący sposób wpływać na bazowy rozmiar produkcji). W zamian za te niedogodności, jak już wspomnieliśmy, gracze odzyskają mnóstwo wolnego miejsca na dyskach komputerów i konsol. Jak konkretnie zmieni się waga instalacji? Liczby przedstawiają się w następujący sposób:

  1. Xbox One – z 35 GB do 10 GB
  2. Xbox One X – z 47 GB do 25 GB
  3. PC (Windows 10) – z 47 GB do 27 GB

Co istotne, twórcy zaznaczyli, że takie ucięcie wymaganego miejsca na dysku może sprawić, że tytuł będzie działał lepiej w niektórych miejscach mapy.

Zmniejszenie rozmiaru Sea of Thieves powinno zadowolić sporą grupę graczy. - Rozmiar instalacji Sea of Thieves zmniejszy się o około połowę - wiadomość - 2019-01-17
Zmniejszenie rozmiaru Sea of Thieves powinno zadowolić sporą grupę graczy.

Ponadto nowa wersja Sea of Thieves ma wprowadzić kilka udogodnień dla streamerów. Wśród nich możemy wymienić opcję ukrycia nazwy użytkownika, co powinno utrudnić tzw. „stream sniping”. Deweloperzy przygotowują również pewną niespodziankę, której jednak na razie nie chcą zdradzać.

Sea of Thieves miało swoją premierę 20 marca 2018 roku. Tytuł dostępny jest na PC z systemem Windows 10 oraz Xboskie One, również w abonamencie Xbox Game Pass. Pod koniec lipca produkcja mogła pochwalić się 5 milionami graczy.