Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2015, 09:21

autor: Góral

Ronin - polski miks Mark of the Ninja i Gunpoint ukaże się 30 czerwca

Firma Devolver Digital, wydawca gry Ronin autorstwa Tomasza Wacławka, poinformowała, ze tytuł trafi na rynek w pełnej wersji 30 czerwca. Projekt dostępny będzie w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC, a w późniejszym czasie pojawi się także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Ronin, ciekawą grę platformową autorstwa Tomasza Wacławka, wyda firma Devolver Digital, z której stajni wywodzą się takie niezależne hity jak The Talos Principle, Shadow Warrior czy też Hotline Miami. Kilkanaście godzin temu ujawniono datę premiery pełnej wersji kolejnej polskiej produkcji. Pecetowy tytuł ukaże się w cyfrowej dystrybucji 30 czerwca w cenie 12,99 euro, a więc około 54 zł. Taniej, bo za około 45 zł, grę zamówicie u lokalnych sprzedawców (szczegóły obok), otrzymując klucz do wykorzystania w serwisie Steam. Obecnie projekt dostępny jest we wczesnej wersji, ale w dniu premiery zostanie zaktualizowany do pełnego wydania.

Ronin w skrócie:
  • Gatunek: turowa platformówka
  • Deweloper: Tomasz Wacławek
  • Wydawca: Devolver Digital
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PSV
  • Data premiery: 30 czerwca 2015 roku (PC), PS4 i PSV w późniejszym czasie

Za tę kwotę otrzymuje się platformówkę 2D, w której wcielamy się w tajemniczą dziewczynę, pragnącą zemścić się na mordercach swojego ojca. By tego dokonać musimy przedrzeć się przez szereg poziomów, w których czekają na nas liczni wrogowie. Walka nie odbywa się jednak w czasie rzeczywistym, a w turach. Podczas przymierzania się do zadania ciosu, rozgrywka zatrzymuje się, a my musimy zaatakować tak, by zabić i jednocześnie uniknąć ataku. Całości dopełniają elementy skradanki oraz klimatyczna oprawa graficzna. Ronina najłatwiej przyrównać do miksu dwóch innych popularnych „indyków” - Mark of the Ninja od studia Klei Entertainment oraz Gunpoint autorstwa Suspicious Developments.

W późniejszym czasie tytuł ukaże się także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita, a przed zakupem warto sprawdzić wersję demonstracyjną.

W Roninie czasami trzeba zmierzyć się z kilkoma wrogami naraz. - Ronin - polski miks Mark of the Ninja i Gunpoint ukaże się 30 czerwca - wiadomość - 2015-06-24
W Roninie czasami trzeba zmierzyć się z kilkoma wrogami naraz.