Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Gunpoint (PC)
OkładkaGunpoint (PC)

Gunpoint PC

Ciekawa platformówka logiczna o przygodach pewnego szpiega, który podejmuje niebezpieczne misje. Zadaniem gracza jest omijanie zabezpieczeń w pilnie strzeżonych budynkach. Dokonujemy tego za pomocą zaawansowanych gadżetów, w tym urządzenia, które pozwala hakować pewne obiekty.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunpoint Premiera PC

3czerwca2013

producent: Suspicious Developments wydawca: Suspicious Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gunpoint to dwuwymiarowa platformówka zręcznościowo-logiczna z paroma ciekawymi pomysłami. Produkcja została przygotowana przez niewielki, niezależny zespół dowodzony przez Toma Francisa. W pracach nad grą brali udział tacy producenci i artyści jak John Roberts oraz Fabian van Dommelen.

W grze wcielamy się w niezależnego szpiega, który podejmuje szereg niebezpiecznych misji. Przeważnie jego zadaniem jest zinfiltrowanie doskonale strzeżonych budynków w celu zdobycia pewnych informacji. Prosta z pozoru rozgrywka szybko okazuje się skomplikowaną łamigłówką logiczną. Bohater musi korzystać z wielu szpiegowskich gadżetów, a każdy etap da się przejść na parę sposobów. Przygody agenta zostały podane w lekkim, humorystycznym stylu.

Rozgrywka łączy elementy typowej platformówki – a więc bieganie, skakanie, wspinanie się po ścianach – z zagadkami logicznymi. Podstawową umiejętnością szpiega z Gunpoint jest bowiem zdolność hakowania, czy raczej łączenia ze sobą różnych obiektów. Za pomocą specjalnego urządzenia postać może podejrzeć sieć systemu bezpieczeństwa i wprowadzić w niej dowolne zmiany. W ten sposób omijamy pułapki i odblokowujemy przejścia.

Gunpoint to produkcja stworzona przy stosunkowo niewielkim budżecie. Z tego względu autorzy postawili na prostą dwuwymiarową grafikę. Graficy stanęli jednak na wysokości zadania, dzięki czemu gra wygląda sympatycznie i jest bardzo przejrzysta. Urozmaiceniem są też klimatyczna, „szpiegowska” muzyka oraz dobre efekty dźwiękowe.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gunpoint: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gunpoint Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7