Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Trilby: The Art of Theft (PC)

Trilby: The Art of Theft PC

Zabawna platformówka o złodzieju, w której próbujemy okraść bogaczy. Cechą charakterystyczną produkcji jest otwarta struktura poziomów – niemal każdy z nich można przejść na kilka sposobów.

Zręcznościowe | skradanki | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Trilby: The Art of Theft (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13listopada2007

Trilby: The Art of Theft to dwuwymiarowa platformówka logiczna z motywem skradania, w której wcielamy się w złodzieja znanego z serii przygodówek (składającej się z gier 5 Days a Stranger, 7 Days a Skeptic, Trilby's Notes, 6 Days a Sacrifice). Autorem produkcji jest Ben Croshaw, znany szerzej jako Yahtzee, autor krytycznych filmów o grach wideo i producent.

Gra opowiada o przygodach tytułowego złodziejaszka oraz włamywacza, który postanawia utrzeć nosa bogaczom i ukraść ich pieniądze. Bohater podejmuje szereg coraz trudniejszych wyzwań, aby zgromadzić wielkie bogactwo. Jednocześnie Trilby musi działać według swojego kodeksu – pozostać niezauważonym i najlepiej omijać przeciwników. Twórca przygotował w sumie siedem misji, rozgrywających się w muzeum, hotelu lub tajemniczym laboratorium.

The Art of Theft jest produkcją niezwykłą ponieważ pozwala przechodzić etapy na kilka sposobów. Podczas zabawy zdobywamy punkty doświadczenia, które można przeznaczyć na różne przydatne umiejętności, np. otwieranie sejfów, czy omijanie elektronicznych zabezpieczeń. Każda z nich wpływa nieco na styl gry. Po zdobyciu nowych zdolności możemy wrócić do wcześniejszych lokacji, aby uzyskać dostęp do zamkniętych wcześniej miejsc.

Ben Croshaw stworzył grę w pojedynkę, więc miał ograniczone możliwości. Produkcja jest oszczędna od strony graficznej i stawia na proste animacje. Otwarta struktura rozgrywki zapewnia jednak sporo dobrej zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Trilby: The Art of Theft

Wymagania wiekowe Trilby: The Art of Theft

odpowiednia dla każdego wieku

W co pograć za darmo - część 6 (Volvo, Quake Live, Trilby, Puddle, JamLegend)
W co pograć za darmo - część 6 (Volvo, Quake Live, Trilby, Puddle, JamLegend)

wiadomość22 czerwca 2010

Targi E3 już za nami. Czas oczekiwania na szumnie zapowiedziane megaprodukcji proponujemy spędzić przy wprawdzie nieco mniejszych, ale za to już dostępnych i oczywiście darmowych grach. W tym tygodniu gramy w wyścigi twórców RACE (Volvo: The Game), przeglądarkowego Quake’a (Quake Live), skradankę w stylu retro (Trilby: The Art of Theft), nowatorską grę logiczną (Puddle) oraz pozycję muzyczną (JamLegend).