Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 listopada 2015, 12:55

autor: Entelarmer

Roar Uthaug reżyserem nowego Tomb Raidera

Serwis Hollywood Reporter poinformowal o zaangażowaniu Roara Uthauga przez wytwórnię MGM jako reżysera nadchodzącej ekranizacji serii Tomb Raider. Scenariusz napisze Geneva Robertson-Dworet.

O trzeciej ekranizacji serii Tomb Raider po raz pierwszy usłyszeliśmy ponad 2 i pół roku temu, a niedługo później prace nad filmem miały ruszyć „w trybie natychmiastowym”. Jak dotąd wytwórnia MGM nie była zbyt skora do dzielenia się informacjami na temat powstającego obrazu, co mogło wynikać z braku znaczących postępów w produkcji filmowych przygód Lary Croft. Te przypuszczenia zdaje się potwierdzać serwis Hollywood Reporter, który poinformował o ujawnieniu przez MGM oraz wytwórnię Warner Bros. reżysera nadchodzącego filmu. Jest nim Roar Uthaug, norweski reżyser znany przede wszystkim z horroru Hotel zła (2006), lecz niemający w dorobku filmów anglojęzycznych.

Trzecia ekranizacja Tomb Raidera ma koncentrować się na początkach kariery Lary Croft. - Roar Uthaug reżyserem nowego Tomb Raidera - wiadomość - 2015-11-18
Trzecia ekranizacja Tomb Raidera ma koncentrować się na początkach kariery Lary Croft.

Na tym nie koniec, bowiem Hollywood Reporter ujawnił również, że trwają negocjacje dotyczące zaangażowania w produkcję Genevy Robertson-Dworet jako scenarzystki Tomb Raidera (według wcześniejszych doniesień scenariusz miał napisać Evan Daughtery, autor skryptu filmu Wojownicze żółwie ninja (2014) w reżyserii Michaela Baya). Jak łatwo zgadnąć, nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących fabuły, choć pierwotna koncepcja przedstawienia pierwszej przygody Lary w odświeżonej wersji – na podobieństwo  Tomb Raidera – zapewne pozostała niezmieniona.

Tomb Raider to seria gier akcji z widokiem TPP, w którym kierujemy poczynaniami Lary Croft, badającej przeróżne ruiny, grobowce i inne miejsca interesujące dla archeologa. Cykl zadebiutował w 1996 roku i z początku tworzony był przez studio Core Design, a w 2005 roku TR trafił pod skrzydła studia Crystal Dynamics. Seria doczekała się też dwóch nienajlepszych filmowych adaptacji z Angeliną Jolie w roli głównej: Lara Croft: Tomb Raider (2001) i Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia (2003).