Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2023, 20:40

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Risen na Steam okupił wersję PL podwojeniem ceny gry

Dziś premiera Risena na konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra na Steamie w końcu stała się dostępna po polsku – ale została również zwiększona jej cena, i to prawie dwukrotnie.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

RPG Risen od studia Piranha Bytes, odpowiedzialnego również za kochaną w Polsce serię Gothic, wyszło dzisiaj na konsolach PlayStation 4, Xbox One, a także Nintendo Switch. Do tej pory gra dostępna była wyłącznie na Xboksie 360 i PC-tach, ale posiadacze tej drugiej wersji również nie zostali pominięci – na Steama bowiem trafiła „darmowa” aktualizacja.

Jednak dla kogo darmowa, dla tego darmowa - cena Risena na PC-tach przy okazji patcha została zwiększona do 67,99 złotego. Warto mieć to na uwadze, bo wcześniej za grę bez przeceny trzeba było zapłacić tylko 35,99 zł (i tyle kosztuje nadal „dwójka” na platformie firmy Valve). Ponadto port Risena na PS4, XOne, jak i Nintendo Switchu jest dość drogi, biorąc pod uwagę fakt, że gra ma już ponad 13 lat – na wszystkich tych konsolach za grę trzeba zapłacić około 130 złotych.

Tym, co może najbardziej Was ucieszyć w aktualizacji – jeśli już wcześniej zakupiliście grę – jest polska wersja językowa, która do tej pory nie była dostępna w żadnym wydaniu cyfrowym (chociaż można było wgrać fanowskie spolszczenie). Oprócz polskich napisów, Risen na Steamie otrzymał również 50 osiągnięć, a także opcję zapisu w chmurze. Ponadto gra oficjalnie wspiera teraz kontrolery. Poza tym patch naprawił kilka błędów, w tym takie związane z dźwiękiem (pełną listę zmian znajdziecie tutaj).

A skoro o tym mowa, od dzisiaj na Steamie można zakupić ścieżkę dźwiękową Risena za 22,99 złotego. Zawiera ona 20 utworów z gry autorstwa Kaia Rosenkranza.

  1. Risen - poradnik do gry
  2. Risen - recenzja gry
  3. Risen na Steamie