Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 09:41

autor: Adrian Werner

Darktide nie spełnił oczekiwań, twórcy podjęli trudną decyzję

Twórcy Warhammer 40,000: Darktide przyznali, że gra zawiodła graczy. Dlatego opóźnili premierę nowej zawartości i wersji konsolowych, aby móc skoncentrować się na naprawianiu produkcji.

Źródło fot. Fatshark
i

Zeszłoroczna premiera Warhammer 40,000: Darktide, kooperacyjnego FPS-a autorstwa znanego z serii Warhammer: Vermintide studia Fatshark, nie należała do w pełni udanych. Gra krytykowana była za błędy techniczne, słabą optymalizację oraz agresywne mikropłatności. Teraz twórcy przyznali, że zawiedli graczy i poinformowali, jak zamierzają naprawić grę.

  1. Najbliższych kilka miesięcy studio Fatshark spędzi na ulepszaniu gry.
  2. Twórcy skoncentrują się na wprowadzeniu pełnego systemu craftingu, ulepszeniu optymalizacji i stabilności silnika oraz takim przerobieniu mechaniki rozwoju, aby dawała graczom więcej satysfakcji.
  3. Praca nad tymi ulepszeniami pochłonie uwagę większości pracowników studia. Dlatego opóźnione zostanie wydanie nowej zawartości.
  4. Poślizg zaliczy także wersja konsolowa gry zmierzająca na Xboksa Series X oraz Xboksa Series S.
  5. Do czasu naprawienia gry zawieszone zostanie wypuszczanie nowych przedmiotów kosmetycznych.
Darktide nie spełnił oczekiwań, twórcy podjęli trudną decyzję - ilustracja #1
List otwarty studia Fatshark do społeczności. Źródło fot. Twitter.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Gracze podzieleni

Reakcje fanów na to oświadczenie są mieszane. Część z nich chwali Fatshark za szczerość i chęć naprawienia gry, ale inni podkreślają, że taka deklaracja ukazała się prawie dwa miesiące po premierze, czyli zdecydowanie za późno. Wielu graczy straciło też wiarę w zdolności studia.

Przypomnijmy, że Warhammer 40,000: Darktide na razie dostępny jest tylko na PC. W produkcję od momentu premiery można także grać w ramach abonamentu Game Pass.

W dniu debiutu gra spotkała się z ciepłym przyjęciem na Steamie – 79% ocen graczy było pozytywnych. Potem rozmaite problemy gry zaczęły jednak studzić entuzjazm fanów. Obecnie tylko 55% recenzji użytkowników Steam chwali Darktide, a licząc wyłącznie te z ostatnich 30 dni – jedynie 34%, co serwis kategoryzuje jako „w większości negatywny” odbiór tytułu.

W szybkim tempie topnieje również liczba grających. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w Warhammer 40,000: Darktide na Steamie bawiło się 8470 osób jednocześnie, podczas gdy wkrótce po premierze gra notowała rekordy dzienne na poziomie ponad 100 tys. graczy.

  1. Recenzja gry Darktide – niby to już było, ale Imperatorze, dobrze być Twym sługą!
  2. Oficjalna strona gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.