Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2023, 20:01

Metro będzie jak STALKER? 4A udostępniło potężne narzędzia moderskie

4A Games udostępniło narzędzia moderskie dla Metro Exodus. Edytor pozwoli zainteresowanym na niemal nieograniczone modyfikowanie tytułu.

Źródło fot. 4A Games
i

Studio 4A Games postanowiło zrobić niespodziankę fanom Metro Exodus i udostępniło rozbudowane narzędzia moderskie dla tytułu. Exodus SDK, bo tak nazywa się oprogramowanie, ma pozwolić fanom na wykorzystanie silnika gry do tworzenia imponujących projektów.

Według informacji podanych przez deweloperów, narzędzia te są bardzo zaawansowane. Właściwie to znaleźć tam można wszystko, do czego miały dostęp osoby pracujące nad Metro Exodus. Łatwo więc wywnioskować, że umożliwią tworzenie skomplikowanych modyfikacji, teoretycznie nieustępujących w niczym oficjalnym dodatkom do tej gry. W odpowiednich rękach edytor ten pozwoli opracowywać nowe scenariusze czy lokacje.

Dostęp do narzędzi ma każdy posiadacz Metro Exodus oraz Metro Exodus: Enhanced Edition. Modyfikacje da się uruchamiać z pliku wykonalnego gry.

Deweloperzy udostępnili również instrukcję, która pozwala potencjalnym moderom zapoznać się z edytorem. Jeśli jesteście nimi zainteresowani, znajdziecie je tutaj.

Wygląda więc na to, że w przyszłości otrzymamy ciekawe projekty bazujące właśnie na Metro Exodus. Kto wie, może dzięki temu dzieło 4A Games pójdzie w ślady serii STALKER, którą od kilkunastu lat przy życiu trzyma bardzo aktywna społeczność moderska? Trzeba przyznać, że ciekawie by było zobaczyć projekty na miarę Anomaly do Zewu Prypeci.

Niemniej jednak rozwój serii Metro nie spoczywa wyłącznie w rękach fanów. 4A Games już od kilku lat pracuje nad czwartą odsłoną cyklu, choć produkcję utrudnia trwająca wojna na Ukrainie – więcej na ten temat przeczytacie w naszej drugiej dzisiejszej wiadomości.

  1. Metro Exodus - poradnik do gry
  2. Recenzja gry Metro Exodus – Red Dead Redemption 2 wśród FPS-ów

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej