Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2023, 18:43

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Nowa gra Metro wciąż powstaje; wojna odciśnie na niej piętno

Ukraińskie studio 4A Games przypomina, że jego kolejna gra z serii Metro wciąż powstaje. Deweloperzy wyjaśniają, jak trwająca wojna wpływa na produkcję.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

O tym, że powstanie kolejna gra z cyklu Metro, dowiedzieliśmy się już na krótko po premierze ostatniej odsłony – Exodus. Trwająca wciąż wojna rosyjsko-ukraińska musiała wpłynąć na produkcję, a studio 4A Games właśnie postanowiło powiedzieć coś więcej na ten temat. Dla fanów ważny będzie przede wszystkim fakt, że nowe Metro wciąż powstaje, mimo trudności.

W najnowszym wpisie zamieszczonym na stronie deweloperów opisana została ta ciężka sytuacja, z jaką mierzy się jeden z zespołów 4A Games, przebywający na Ukrainie, a dokładniej w Kijowie. Wojna odciśnie swoje piętno na nowej grze Metro, ale ma to zmienić serię na lepsze. Deweloperzy podkreślili, że tytuły z tej serii zawsze niosły polityczne i antywojenne przesłanie, a trwająca wojna zmusiła ich do przemyślenia historii, którą ma opowiedzieć nowe Metro.

Wszystkie motywy Metra – konflikt, władza, polityka, tyrania, represje – są teraz częścią naszego codziennego życia. Więc wykorzystujemy je i wplatamy do gry z nowym celem. To jest dla nas w tym momencie najważniejsze.

Zespół pracujący nad Metrem w Kijowie często musi przerywać pracę, aby zmierzyć się z rzeczywistością – ostrzałami rakietowymi, przerwami w dostawie prądu etc. Dlatego 4A Games chce – i jest to wręcz nieuniknione – aby realia wojny znalazły odbicie w postapokaliptycznym świecie gry.

Deweloperzy nie podali więcej nowych informacji na temat kontynuacji Metra, ale z poprzedniego wpisu wiemy, że podchodzą do serii poważnie i słuchają opinii fanów. Nowa gra ma zaoferować „niesamowitą” historię dla jednego gracza, ale niewykluczone jest również zawarcie w niej elementów multiplayerowych. Powstaje ona na konsole obecnej generacji oraz PC-ty.

  1. 4A Games – oficjalna strona