Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 21:35

autor: Draug

Risen 3: Titan Lords to nowy projekt studia Piranha Bytes

Nieoczekiwanie doszło do ujawnienia prac nad grą Risen 3: Titan Lords – trzecią odsłoną serii cRPG-ów od studia Piranha Bytes. Póki co wiadomo niewiele ponad to, że produkcja powstaje, lecz w ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać dużo informacji na jej temat.

A więc nie nowy Gothic, lecz kolejny Risen – oto najnowsza produkcja studia Piranha Bytes. - Risen 3: Titan Lords to nowy projekt studia Piranha Bytes - wiadomość - 2014-02-21
A więc nie nowy Gothic, lecz kolejny Risen – oto najnowsza produkcja studia Piranha Bytes.

Minęły prawie dwa lata od premiery ostatniej produkcji niemieckiego studia Piranha Bytes – mowa tu o grze Risen 2: Mroczne wody – i z pewnością niejeden miłośnik tytułów od tego zespołu zaczął zastanawiać się, jakie plany na przyszłość mają twórcy serii Gothic. Dziś okazało się nieoczekiwanie, że kolejny projekt rzeczonego dewelopera to Risen 3: Titan Lords – trzecia odsłona uznanej serii reprezentantów gatunku cRPG (stanowiących niejako duchowych spadkobierców wspomnianego Gothika). Do ujawnienia tego tytułu doszło przy okazji zapowiedzi najnowszego numeru niemieckiego czasopisma PC Games. Niestety, na tę chwilę o grze wiadomo tylko tyle, że przejdzie dużo zmian w stosunku do poprzedniczki i że będzie miała otwarty świat stylizowany na realia średniowiecza.

Na szczęście wysypu informacji powinniśmy doczekać się już w najbliższych dniach. 22 lutego czasopismo trafi bowiem w ręce subskrybentów, a cztery dni później (26 lutego) znajdzie się w sklepach na terenie całego kraju. Redakcja PC Games otrzymała od Piranha Bytes wyłączność na publikację obszernego tekstu, opatrzonego dodatkowo garścią screenshotów.

Risen 3: Titan Lords to nowy projekt studia Piranha Bytes - ilustracja #2Risen to seria zapoczątkowana w 2009 roku, po tym, jak studio Piranha Bytes utraciło prawa do marki Gothic. Nowa gra, również należąca do gatunku cRPG, okazała się na wielu płaszczyznach bardzo podobna do swojej „poprzedniczki” – szczególnie pod kątem klimatu, podstawowych elementów rozgrywki i konstrukcji fabuły, jak również swoistej technicznej toporności. Niemniej, produkcja odniosła spory sukces, skutecznie przyćmiewając stworzoną w podobnym czasie grę Arcania: Gothic 4 i zjednując sobie fanów Gothika.

NIecałe trzy lata później wydany został sequel – Risen 2: Mroczne wody. Nie pokuszono się o wprowadzenie przełomowych rozwiązań, lecz gra okazała się nie gorsza niż pierwowzór, zachowując jego podstawowe cechy, a jednocześnie osadzając akcję w atrakcyjnych pirackich realiach. W międzyczasie do niemieckiego dewelopera zaczęły wracać prawa do marki Gothic, toteż kiedy kilka miesięcy temu dotarły do nas wieści, że Piranha Bytes pracuje nad nową grą cRPG, niejeden fan liczył właśnie na noweą odsłonę przygód Bezimiennego.