Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2013, 11:17

Twórcy serii Gothic i Risen pracują nad nową grą cRPG

Studio Piranha Bytes, twórcy uznanych serii Gothic i Risen, zdradziło, że pracuje nad kolejną grą należącą do gatunku cRPG. Niestety, nie wiemy prawie nic o tej produkcji.

Tak historia studia Piranha Bytes się zaczyna (Gothic)… - Twórcy serii Gothic i Risen pracują nad nową grą cRPG - wiadomość - 2013-09-25
Tak historia studia Piranha Bytes się zaczyna (Gothic)…

Minęło prawie półtora roku od premiery gry Risen 2: Mroczne wody i niejeden gracz zaczął się zapewne zastanawiać, czy zespół Piranha Bytes ma w zanadrzu kolejny projekt. Jak ujawnił na forum serwisu World of Risen Michael Rüve z rzeczonego studia, okazuje się, że tak – co więcej, wiemy, że jest to produkcja reprezentująca gatunek cRPG. Niestety, na tym nasza wiedza się właściwie kończy, bo dopóki wydawca nie zdecyduje się ujawnić konkretów, twórcy nie mogą zdradzić nic więcej.

Z innego źródła dowiadujemy się jeszcze tylko, że kolejna produkcja otrzyma takie innowacje w warstwie technicznej, jak lepsza orientacja w przestrzeni dla bohaterów niezależnych, animacje ubrań, a także oświetlenie podporządkowane silnikowi fizycznemu.

…a tak się póki co kończy (Risen 2). Co czeka nas teraz? - Twórcy serii Gothic i Risen pracują nad nową grą cRPG - wiadomość - 2013-09-25
…a tak się póki co kończy (Risen 2). Co czeka nas teraz?

Reszta należy do spekulacji. W 2011 roku Michael Hoge, jeden z założycieli Piranha Bytes, stwierdził, że chciałby porzucić wreszcie klimaty fantasy i stworzyć grę w innych realiach. Jednak gdyby deweloper zdecydował się pozostać przy światach spod znaku magii i miecza, moglibyśmy doczekać się następnej odsłony kultowej serii Gothic. Sytuacja z prawami do marki wciąż pozostaje nie do końca jasna, lecz ostatnie znane nam wypowiedzi Hoge'a wskazują na to, że cykl powinien już znajdować się pod skrzydłami swoich pierwotnych twórców (po premierze Arcania: Gothic 4 prawa do Gothica maiły powrócić do studia Piranha Bytes - wcześniej dysponowała nimi upadła firma JoWood).

Rzecz jasna, nie mniej prawdopodobne jest, że kolejnym projektem omawianego zespołu będzie trzecia odsłona cyklu Risen. Istnieje on od 2009 roku, a obie dotychczas wydane części odniosły stosunkowo duży sukces.