Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2013, 09:33

autor: Hed

Rise of the Triad – nowy film z gry to 18 minut oldskulowego chaosu

Pokazano 18 minut rozgrywki z gry Rise of the Triad. W nowej prezentacji studio Interceptor Entertainment skoncentrowało się na trybie multiplayer. Gra będzie szybka, zwariowana i wybuchowa – zupełnie jak pierwowzór z 1994 roku.

Kije bejsbolowe, karabiny, wyrzutnie rakiet – Rise of the Triad w 18-minutowym filmie. - Rise of the Triad – nowy film z gry to 18 minut oldskulowego chaosu - wiadomość - 2013-04-16
Kije bejsbolowe, karabiny, wyrzutnie rakiet – Rise of the Triad w 18-minutowym filmie.

Rise of the Triad zostało pokazane w nowym, osiemnastominutowym filmie, koncentrującym się na rozgrywce wieloosobowej. Twórcy ze studia Interceptor Entertainment zatytułowali materiał „Gibbling In Faku”, przedrzeźniając słynny zwiastun Battlefielda 4 („Fishing In Baku”). Po ponad kwadransie z grą nie ma wątpliwości, że remake kultowej produkcji będzie oldskulową, niezwykle szybką, zwariowaną i przy okazji zabawną strzelanką pierwszoosobową.

Film prezentuje kilka zróżnicowanych map multiplayer, w tym zamkową Castle Grounds, chłodną Drop the Base i gorącą The Triad-Drome. Każdą z lokacji wypełniono skoczniami, pułapkami, ukrytymi zakamarkami oraz potężnym arsenałem, na czele z kilkoma wyrzutniami rakiet (jedna z nich ma ekranik śledzący lot pocisku). Na uwagę zasługuje także to, jak szybka jest akcja – osoby o słabszym refleksie mogą mieć problemy z opanowaniem tego potworka.

Interceptor Entertainment wrzuciło także do sieci znacznie krótszy film zawierający krótkie przeloty przez wspomniane areny sieciowe. Na oficjalnej stronie produkcji pojawił się za to opis każdej z postaci, jakie będzie można wybrać w trybie multiplayer.

Tak kompleksowa porcja informacji i scen, przygotowana na podstawie przedpremierowej wersji gry, dowodzi jednego: studio Interceptor Entertainment z powodzeniem uchwyciło klimat oraz styl strzelanek pierwszoosobowych, jakie królowały w latach 90-tych. To daje nadzieje na to, że remake Rise of the Triad, tworzony do spółki z reaktywowaną firmą Apogee Software, może być czymś więcej niż tylko próbą zarobienia na sentymentach graczy.

Rise of the Triad – nowy film z gry to 18 minut oldskulowego chaosu - ilustracja #2Rise of the Triad to próba przywrócenia świetności marki, którą zapoczątkowało w 1994 roku studio 3D Realms, czyli autorzy Duke Nukem (pod szyldem Apogee Software). Podobnie jak w pierwowzorze, w grze wcielimy się w członka oddziału H.U.N.T., aby walczyć z kultystami zagrażającymi Los Angeles. Studio Interceptor Entertainment, które tworzy nową wersję, pragnie zachować klasyczny styl. Dodatkiem do 20 poziomów solowych będzie kilka trybów wieloosobowych.

  1. Oficjalna strona Rise of the Triad