Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2015, 11:43

autor: Adrian Werner

Rise of the Tomb Raider trafi na pecety w kwietniu?

Według niemieckiego oddziału sklepu Amazon pecetowa wersja Rise of the Tomb Raider trafi do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku. Ponadto autorzy udostępnili za darmo pełen soundtrack gry.

Gra trafi do sprzedaży w najbliższy piątek. - Rise of the Tomb Raider trafi na pecety w kwietniu? - wiadomość - 2015-11-08
Gra trafi do sprzedaży w najbliższy piątek.

W przyszłym tygodniu wreszcie doczekamy się premiery Rise of the Tomb Raider, czyli najnowszej odsłony popularnej serii przygodowych gier akcji firmy Square Enix. Dzięki umowie wydawcy z firmą Microsoft, produkcja zadebiutuje wyłącznie na konsolach Xbox One i Xbox 360. Taki stan rzeczy nie będzie jednak trwał wiecznie i już od pewnego czasu wiemy, że w planach są także wersje na pecety i PlayStation 4. Teraz pojawiły się spekulacje, że wydanie pecetowe ukaże się na początku kwietnia przyszłego roku. Źródłem tych doniesień jest niemiecki oddział sklepu Amazon, który taki właśnie termin opublikował na swojej stronie.

Oczywiście, należy pamiętać, że równie dobrze podany przez Amazon termin może okazać się jedynie błędem. Square Enix wcześniej stwierdziło, że chce wypuścić wersję pecetową we wczesnych miesiącach przyszłego roku, więc kwiecień wydaje się prawdopodobny, zwłaszcza, że w takim wypadku okres na wyłączność dla wydania na konsole Xbox One i Xbox 360 wyniósłby okrągłe sześć miesięcy.

Warto przy okazji wspomnieć, że studio Crystal Dynamics właśnie wypuściło w serwisie Soundcould pełny soundtrack z gry. Składają się na niego 24 utwory i większość z nich skomponował Bobby Tahouri.

Przypomnijmy, że w Europie Rise of the Tomb Raider ukaże się na Xboksa One i Xboksa 360 13 listopada tego roku, a gracze amerykańscy otrzymają ten tytuł trzy dni wcześniej. Natomiast edycja na PlayStation 4 spodziewana jest dopiero pod koniec 2016 r. W Polsce tytuł wydany zostanie przez firmę Cenega. Dystrybutor opracował pełną polską wersję językową, a głosu Larze Croft użyczy Karolina Gorczyca.

Pod względem fabularnym gra stanowić ma kontynuację poprzedniej części. W kampanii spróbujemy odnaleźć zapomniane miasto Kiteż i zdobyć ukryty tam sekret nieśmiertelności. W porównaniu z Tomb Raider dostaniemy bardziej otwarte mapy oraz większą swobodę podczas misji. Zabraknie za to trybu multiplayer, gdyż w wydanej trzy lata temu poprzedniczce ten element nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem.

  1. Rise of the Tomb Raider – soundtrack w serwisie Soundcloud
  2. Graliśmy w Rise of the Tomb Raider - Lary Croft wizyta w Syrii
  3. Rise of the Tomb Raider – oficjalna strona gry