Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2015, 11:44

autor: Arantasar

Fallout 4 – dane do pobrania, soundtrack do kupienia

Osoby, które zdecydowały się na zakup gry Fallout 4 przed premierą, mogą pobierać już niezbędne dane. Produkt będzie można uruchomić w momencie premiery 10 listopada. Jednocześnie firma Bethesda udostępniła ścieżkę dźwiękową z gry za pośrednictwem serwisu iTunes.

Do postapokaliptycznego Bostonu wyruszymy już 10 listopada. - Fallout 4 – dane do pobrania, soundtrack do kupienia - wiadomość - 2015-11-08
Do postapokaliptycznego Bostonu wyruszymy już 10 listopada.

Osoby, które zdecydowały się na wcześniejszy zakup gry Fallout 4 i chciałyby jak najszybciej rozpocząć zwiedzenie pustkowi postapokaliptycznego świata, mogą już pobierać wszystkie niezbędne dane. Instalacja wymaga posiadania 23,8 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Oczywiście produkcję będzie można uruchomić dopiero po jej oficjalnej premierze 10 listopada. W momencie pisania tej wiadomości usługa wcześniejszego pobrania niezbędnych plików dostępna jest dla posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol Xbox One, jednak przed końcem weekendu także właściciele sprzętu firmy Sony mają dostać możliwość ściągnięcia wymaganych danych.

Jednocześnie firma Bethesda zdecydowała się na udostępnienie ścieżki dźwiękowej z gry za pośrednictwem serwisu iTunes. Soundtrack składa się z 65 utworów. Za jego skomponowanie odpowiada Inon Zur, który pracował nad muzyką do takich gier jak seria Dragon Age, Prince of Persia czy Baldur's Gate II: Tron Bhaala. Kompozytor odpowiada też za udźwiękowienie wcześniejszych odsłon serii Fallout od Bethesdy. Kilku utworów z nadchodzącej produkcji, w tym tematu głównego, możecie posłuchać pod tym adresem. Ścieżkę dźwiękową wyceniono na 16 dolarów (ok. 63 złote). Nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w ogóle soundtrack zostanie udostępniony innym sklepom cyfrowym czy platformom przesyłającym muzykę, typu Spotify.

Fallout 4 to kolejna odsłona cyklu postapokaliptycznych gier RPG, wydawanego od 2008 roku przez firmę Bethesda. W grze wcielamy się w postać własnoręcznie wykreowanego bohatera, który po 200 latach odosobnienia jako jedyny ocalały wychodzi z przeciwatomowego schronu i rozpoczyna walkę o przetrwanie w niegościnnym świecie po katastrofie nuklearnej. Tym razem w produkcji zwiedzimy zdewastowany Boston i jego okolice.