Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2015, 12:10

autor: Adrian Werner

Rise of the Tomb Raider - gameplay bez rozlewu krwi

W sieci pojawił się filmik z Rise of the Tomb Raider pokazujący, że duże części gry da się przejść bez zabijania.

Do premiery Rise of the Tomb Raider pozostały jeszcze niecałe trzy miesiące, więc nikogo nie powinno dziwić wyraźne zwiększenie tempa publikacji nowych materiałów z gry. Najnowszym tego owocem jest prawie pięciominutowy zapis rozgrywki. Jego akcja toczy się w tym samym obozie najemników, który mogliśmy zobaczyć podczas prezentacji na tegorocznym gamescomie. W trakcie targów patrzyliśmy jednak, jak Lara Croft zostawia za sobą stosy trupów, natomiast najnowszy filmik pokazuje, że tę samą sekcję da się przejść bez pozbawiania kogokolwiek życia.

Z materiału można wywnioskować, że zapewnienia autorów odnośnie swobody rozgrywki nie są jedynie pustymi obietnicami. W filmiku bohaterka przekrada się za plecami nieprzyjaciół, chowa za osłonami i odwraca uwagę strażników, w ten sposób unikając wykrycia. Twórcy przyznają, że w grze pojawi się kilka sekcji, w których zabijanie będzie nieuniknione, ale większość zadań ma być możliwa do zrealizowania bez rozlewu krwi.

Rise of the Tomb Raider - nowy filmik pokazuje przechodzenie gry bez rozlewu krwi - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w Europie Rise of the Tomb Raider ukaże się na Xboksa One 13 listopada tego roku, czyli trzy dni po premierze amerykańskiej. Produkcja zawita na pecety kilka miesięcy później, a na PlayStation 4 trafi pod koniec przyszłego roku.

Warto wspomnieć, że niedawno Phil Rogers, czyli szef amerykańskiego oddziału firmy Square Enix, zdradził, że Rise of the Tomb Raider jest drugim rozdziałem trylogii zapoczątkowanej w 2013 roku przez Tomb Raider, co oznacza, że w planach jest kolejna odsłona. Jednocześnie z jego wypowiedzi wynika, że wydawca najprawdopodobniej wypuści ją tego samego dnia na wszystkie platformy docelowe.

  1. Czego oczekujemy od Rise of the Tomb Raider? Marzymy o nowych przygodach Lary Croft
  2. Rise of the Tomb Raider – oficjalna strona gry
Rise of the Tomb Raider - nowy filmik pokazuje przechodzenie gry bez rozlewu krwi - ilustracja #2

Fani serii mogą sobie umilić oczekiwanie na premierę Rise of the Tomb Raider lekturą powieści Tomb Raider: The Ten thousand Immortals, za którą stoi duet w składzie Dan Abnett oraz Nik Vincen.

Akcja książki zaczyna się krótko po tym, jak Lara wydostała się z wyspy Yamatai, a fabuła obraca się wokół poszukiwań Złotego Runa, gdyż tylko ten legendarny artefakt może uratować życie Sam, czyli najlepszej przyjaciółki panny Croft.

Niestety, do tej pory żaden rodzimy wydawca nie wykazał zainteresowania wydaniem Rise of the Tomb Raider w języku polskim.