Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 11:40

Tomb Raider - Square Enix ma w planach następną odsłonę serii

W wywiadzie podczas targów gamescom szef amerykańskiego oddziału Square Enix dał do zrozumienia, że firma ma w planach kontynuację Rise of the Tomb Raider.

Do premiery Rise of the Tomb Raider pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale wydawca już planuje kontynuację. - Tomb Raider - Squre Enix ma w planach następną odsłonę serii - wiadomość - 2015-08-06
Do premiery Rise of the Tomb Raider pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale wydawca już planuje kontynuację.

Obecnie oczy wszystkich fanów Lary Croft zwrócone są w stronę nadchodzącego Rise of the Tomb Raider, ale okazuje się, że właściciele marki już myślą o kolejnej części serii. Podczas wywiadu przeprowadzonego w trakcie targów gamescom, Phil Rogers, czyli szef amerykańskiego oddziału firmy Square Enix, stwierdził bowiem, że tegoroczna odsłona jest drugim rozdziałem trylogii zapoczątkowanej w 2013 roku przez Tomb Raider.

To pierwszy raz, gdy słyszymy wzmiankę o kolejnej odsłonie, choć gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że jej powstanie było praktycznie pewne. Oczywiście, gra na razie zapewne istnieje tylko jako garść pomysłów i kilka grafik koncepcyjnych, więc na oficjalną zapowiedź projektu przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Ciekawym fragmentem wywiadu było także podniesienie kwestii umowy na wyłączność podpisanej z firmą Microsoft. Sprawiła ona, że Rise of the Tomb Raider ukaże się w tym roku tylko na Xboksa One. Rogers przyznał, że decyzja o nawiązaniu takiej współpracy nie była łatwa, ale pomimo kontrowersji uważa, że była słuszna w przypadku tej konkretnej gry. Jednocześnie zapewnił jednak, że nie oznacza to wcale, że konsole firmy Microsoft będą od teraz zawsze traktowane preferencyjnie w przypadku tego cyklu, a sytuacja z Rise of the Tomb Raider jest po prostu odizolowanym epizodem w historii serii. Sugeruje to, że wspomniana trzecia część trylogii może ukazać się jednocześnie na kilka platform.

Przypomnijmy na koniec, że w Europie Rise of the Tomb Raider ukaże się na Xboksa One 13 listopada tego roku, czyli trzy dni po premierze amerykańskiej. Produkcja zawita na pecety kilka miesięcy później, a na PlayStation 4 trafi pod koniec przyszłego roku.

  1. Czego oczekujemy od Rise of the Tomb Raider? Marzymy o nowych przygodach Lary Croft
  2. Rise of the Tomb Raider – oficjalna strona gry