Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 13:06

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

RPG akcji Rise of the Ronin otrzyma wsparcie od Sony

Twórcy NiOh pracują nad swoim „najbardziej ambitnym projektem”. RPG akcji Rise of the Ronin otrzyma wsparcie od Sony.

Źródło: Team Ninja.

Zapowiedziana w zeszłym tygodniu gra Rise of the Ronin zapowiada się coraz ambitniej. Studio Team Ninjaodpowiedzialne za NiOhwspółpracuje nad projektem z firmą Sony, m.in. z uwagi na jego wielkość. Wcześniej potwierdzono zakulisowo wsparcie od Sony przy produkcji gry, a teraz ujawniono dalsze szczegóły w tym temacie.

Informacje na temat bliższej współpracy przekazał Jason Stewart – starszy producent Sony – na Twitterze. Mówi on o zaangażowaniu japońskiego zespołu Sony w prace nad grą. Wypowiedź ta stanowi potwierdzenie ubiegłotygodniowej publikacji Fumihiko Yasudy – dyrektora Team Ninja – w której zapewnia on, że gra jest „niewątpliwie najbardziej ambitnym i wymagającym projektem studia”.

Co ciekawe, deweloper Japan Studio został zrestruktyrozwany na przełomie 2020 i 2021 roku, a część personelu została przeniesiona do studia Team Asobi (Astro’s Playroom), które następnio weszło w skład PlayStation Studios. Wypowiedź Stewarta sugeruje, że Sony przypisało do prac nad grą japoński oddział zespołu XDev, który już od ponad 20 lat pomaga zewnętrznym studiom w pracach nad grami (ekipa wspierała twórców m.in. LittleBigPlanet, Heavy Rain czy Beyond: Dwie dusze).

Rise of the Ronin ma być grą RPG akcji z widokiem TPP i oferować rozbudowany zręcznościowy system walki. Gra będzie konsolowym exclusive’em na PlayStation 5 i wyjdzie w 2024 roku. W przyszłości najpewniej otrzyma też wersję PC.

E3 2021