Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 13:43

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Tajemniczy gracz LoL-a wygrywa 99% swoich meczów - króluje w rankingach

Serwer NA w LoL-u spotkała pewna anomalia. Najlepszy gracz w rozgrywkach rankingowych Flex ma 99% wygranych meczów. Czemu lub komu zawdzięcza taki wynik?

Źródło: leagueoflegends.com

Na serwerze Ameryki Północnej w League of Legends ma miejsce bardzo dziwna sytuacja. Graczowi o pseudonimie Year Year U Fish udało się uzyskać zatrważające 99% wygranych meczów. Co najciekawsze, nie do końca wiadomo, jak to się stało.

Najlepszy gracz na NA

Year Year U Fish osiągnął rangę Challengera w rozgrywkach Flex. Jego aktualny wynik to 241 wygranych i zaledwie 3 porażki, co przekłada się na wspomniane 99% win rate.

Posiada on 2198 punktów LP, dzięki czemu może pochwalić się tytułem najlepszego gracza w rankedach Flex na serwerze Ameryki Północnej. Jeśli zaś chodzi o kolejkę Solo/Duo, tam Year Year U Fish osiągnął Platynę 1.

Tajemniczy gracz LoL-a wygrywa 99% swoich meczów - króluje w rankingach - ilustracja #1
Ranking najlepszych graczy w kolejce Flex na serwerze NA. W oczy rzuca się przepaść pomiędzy pierwszym a drugim miejscem. Źródło: lolalytics.com

Mecze rozgrywa on w roli supporta, a najczęściej wybieranymi przez niego bohaterami są: Thresh, Karma i Nautilus. W czym więc kryje się sekret wygrywania? Bardzo możliwe, że w mechanice Flexów.

Recepta na wygrywanie

Na stronie op.gg, gdzie znajdują się dane na temat wszystkich meczów rozegranych przez Year Year U Fish, możemy zauważyć, że zawsze dobiera się on z czterema innymi graczami. W jego drużynie powtarzają się m.in. następujące pseudonimy:

  1. TES Jackeylové – gracz z Platyny, który specjalizuje się w roli ADC.
  2. fire 1n the hole 1 – gracz z Platyny, głównie skupia się na rolach jungla/top lane.
  3. Klingande7 – ponownie gracz z Platyny, choć w Solo/Duo osiągnął poziom Diamentu. Top laner.
  4. cai jiu bi zui – gracz z Diamentu. Najczęściej gra w roli junglera.

Tym, co łączy tych oraz kilku innych pojawiających się w meczach Year Year U Fish graczy, jest fakt, że przegrywają większość swoich starć, gdy w ich drużynie nie ma Challengera. Sugeruje to, że gracz jest po prostu smurfem, który dobiera się ze słabszymi graczami.

To z kolei pozwala mu „miażdżyć” przeciwników w meczach. Przewagę widać również po czasie rozgrywanych gier – większość z nich nie przekracza nawet 20 minut. I choć to wyjaśnienie nie musi być w 100% prawdziwe, to wydaje się najbardziej logiczne.

Niewykluczone, że w grę mogą wchodzić także cheaty, jednak osiągnięcie Challengera bez bycia wykrytym brzmi jeszcze absurdalniej niż win rate na poziomie 99%.

  1. Oficjalna strona Riot Games
  2. Oficjalna strona League of Legends