Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 14:03

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

God of War Ragnarok dwa razy cięższy od poprzednika (plotka)

God of War Ragnarok jest już za rogiem i wychodzi na to, że na grę trzeba będzie przygotować sporo miejsca. Nieoficjalne informacje o rozmiarze wskazują, że tytuł będzie dwukrotnie cięższy od poprzednika.

W Internecie pojawiły się pogłoski o rozmiarze mocno oczekiwanego God of War Ragnarok. Informacja pochodzi z twitterowego profilu zajmującego się takową tematyką, czyli PlayStation Game Size. Według podanych danych ma to być aż 90,6 GB, czyli dwukrotnie więcej od poprzednika, który ważył 45 GB.

God of War Ragnarok dwa razy cięższy od poprzednika (plotka) - ilustracja #1
Nieoficjalne informacje o rozmiarze God of War Ragnarok na PS4. Źródło: PlayStation Game Size na Twitterze

Żeby jednak uściślić, mowa tutaj jedynie o wersji na PS4. Rozmiar wydania na PlayStation 5 może być inny – nawet mniejszy, choćby z uwagi na kompresję danych. Waga może być też różna w zależności od regionu, tak jak było w przypadku Horizon Forbidden West. Autor wiadomości nie może do końca potwierdzić prawdziwości tych danych, bo Sony uniemożliwiło mu zdobywanie informacji w dotychczasowy sposób. Potwierdzają to natomiast osoby, które zamówiły grę przedpremierowo.

God of War Ragnarok dwa razy cięższy od poprzednika (plotka) - ilustracja #2
Źródło: Joe Miller na Twitterze

Daje to poniekąd pogląd na to, jak wielką grą będzie nowa produkcja Sony. Nie powinno to dziwić, bo wszystko wskazuje na to, że będzie to tytuł o znacznie większej skali – choćby z uwagi na to, że ma domknąć „nordycką” część opowieści o Kratosie. Do naszej dyspozycji zostanie oddany prawdopodobnie większy świat i co za tym idzie – więcej lokacji do przemierzenia.

Może się też pojawić więcej bossów i dobrze by było, bo ich mała liczba to jeden z głównych zarzutów kierowanych pod adresem poprzednika. Sądząc po dostępnych materiałach z urywków przedstawiających walkę, kontynuacja będzie też szybsza i bardziej dynamiczna.

PlayStation Game Size zwrócił też uwagę na to, że God of War Ragnarok jest prawdopodobnie w złocie. Są to jednak tylko przypuszczenia i na oficjalną informację o takim stanie rzeczy musimy poczekać. Stanie się to pewnie niedługo, bo gra zadebiutuje za niecałe 50 dni. God of War Ragnarok pojawi się 9 listopada na PlayStation 4 i PlayStation 5.

  1. God of War Ragnrok - oficjalna strona gry
E3 2021