Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2017, 19:48

autor: Góral

Rime ukaże się w maju na XOne, PS4, PC i Nintendo Switch

Studio Tequila Works potwierdziło wcześniejsze doniesienia, że zapowiedziana przed kilkoma laty na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita gra Rime ostatecznie ukaże się w maju bieżącego roku na Xboksie One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC-tach.

W sierpniu 2013 roku studio Tequila Works, znane z Deadlight, zapowiedziało grę Rime. Tytuł pierwotnie powstawał tylko z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita, ale prace się przedłużały i do dziś nie doczekaliśmy się premiery produkcji. W międzyczasie deweloper z niewyjaśnionych powodów rozstał się z Sony, ale otrzymał prawa do marki, więc można było podejrzewać, że projekt ostatecznie pojawi się na większej liczbie platform sprzętowych, co zresztą sugerowały niedawne doniesienia. Dziś w serwisie IGN wyjawiono szczegóły na ten temat, a przy okazji opublikowano nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki, który oczywiście zamieszczamy poniżej.

Rime w skrócie:
  • gra przygodowa na konsole XOne, PS4, Nintendo Switch i PC-ty;
  • ukaże się w maju bieżącego roku;
  • za produkcję odpowiadają autorzy Deadlight.

Rime ukaże się w maju bieżącego roku na PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych. To właściwie tyle, jeżeli chodzi o zmiany, gdyż przez te kilka lat produkcji założenia gry czy jej kreskówkowy styl graficzny nie zmieniły się. Tytuł opowiadać ma o przygodach młodego chłopaka, który trafił na tajemniczą wyspę. Naszym zadaniem będzie pomóc mu odkryć jej tajemnicę. Rozgrywka polegać będzie głownie na eksploracji oraz rozwiazywaniu zagadek. W tym celu mamy używać m.in. światła i dźwięku oraz manipulować czasem.

Redakcja serwisu IGN ma w zanadrzu kilka ciekawostek pozyskanych podczas wizyty w siedzibie dewelopera, w tym informacje o powodach rozstania z Sony, ale szczegóły na razie są owiane tajemnicą i będą publikowane w kolejnych dniach bieżącego miesiąca.

Rime od twórców Deadlight ukaże się w maju na XOne, PS4, PC i Nintendo Switch - ilustracja #1

Ostatnia aktualizacja: 2017-01-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Rime

Rime