Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2021, 11:46

Reżyser Age of Empires 4 opuścił studio Relic Entertainment

Studio Relic Entertainment opuścił Quinn Duffy, czyli reżyser gry Age of Empires 4.

Mamy niepokojące wieści dla fanów studia Relic Entertainment. Z zespołu odszedł Quinn Duffy, który stał na czele zespołu odpowiedzialnego za Age of Empires IV.

Deweloper był jedną z najważniejszych osób w studiu. Z Relic Entertainment związany był przez prawie ćwierć wieku. Dołączył do zespołu w 1998 roku jako deweloper odpowiedzialny za warstwę ekonomiczną gry Homeworld. Potem był jednym z projektantów Impossible Creatures i Company of Heroes, głównym projektantem Warhammer 40,000: Space Marine oraz stanął na czele zespołów odpowiedzialnych za Company of Heroes 2 i Age of Empires IV.

Źródłem informacji o odejściu dewelopera jest jego profil w serwisie Linkedin. Czytamy tam, że Quinn Duffy opuścił Relic Entertainment w tym miesiącu. Podkreślił, że jest dumny z tego, co jemu i jego zespołowi udało się osiągnąć przy produkcji Age of Empires IV.

Z profilu wynika również, że jest między posadami, co sugeruje, że nie zamierza udawać się na emeryturę. Obecnie czekamy na wieści o tym, jakie będą jego dalsze plany zawodowe.

Przypomnijmy, że Age of Empires 4 ukazało się 28 października tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i nie oferuje polskiej wersji językowej. Produkcję można kupić w serwisie Steam oraz w Microsoft Store. Tytuł od dnia premiery dostępny jest również w ofercie abonamentu Game Pass.

  1. Recenzja gry Age of Empires 4 – powrót króla RTS-ów
  2. Age of Empires – oficjalna strona serii