Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 11:42

autor: Qskan

Returnal - exclusive PS5 z nowym fabularnym zwiastunem

Otrzymaliśmy nowy zwiastun Returnal – kosmicznej gry akcji z elementami roguelike’a. Trailer nadchodzącego exclusive’a skupia się na fabule oraz tajemnicy skrywanej przez główną bohaterkę.

W SKRÓCIE:
  • Returnal otrzymało nowy fabularny zwiastun.
  • Trailer zdradza nam, że z postacią głównej bohaterki wiąże się najprawdopodobniej mroczna tajemnica z przeszłości.

Nadchodzące Returnal otrzymało wczoraj kolejny zwiastun. Gra dostanie pełen polski dubbing, którego próbki mogliśmy posłuchać na ostatnim trailerze. Studio Housemarque tym razem zdecydowało się zdradzić nieco więcej szczegółów fabuły gry. Historia Returnal skupia się na pętli czasowej przeżywanej przez główną bohaterkę Selene – astronautkę, która rozbiła się na odludnej planecie Atropos. Każda śmierć cofa ją do punktu wyjścia – momentu awaryjnego lądowania, a świat z każdym „resetem” zmienia się pod pewnymi względami.

Tym razem największą ciekawość wzbudza zwykły ziemski dom, który stoi sobie pośrodku kosmicznych starożytnych ruin. Możemy podejrzewać, że chodzi o dom rodzinny Selene, bohaterka zdaje się poznawać to miejsce, a w środku znajduje się jej zdjęcie. Nie wiemy, czy dom istnieje naprawdę, czy jest jedynie częścią jakiejś szaleńczej wizji, ale można wywnioskować, że może chodzić tu o jakąś mroczną tajemnicę z przeszłości głównej bohaterki.

Pod względem mechaniki Returnal łączy trzecioosobową strzelankę z roguelike’em, gdzie pętla czasowa to ważny element rozgrywki. Istotną rolę ma odegrać również eksploracja tajemniczej planety. Przypomnijmy, że Returnal ukaże się 30 kwietnia tego roku jako exclusive na PS5.