Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 11:57

autor: Ness

Final Fantasy VII Remake bez zawartości dodatkowej w przyszłości

Tetsuya Nomura, reżyser Final Fantasy VII Remake, zaprzeczył, że w najbliższej przyszłości pojawią się kolejne DLC do odświeżonej wersji legendarnego jRPG. Równocześnie przyznał, dlaczego postać Yuffie musiała zostać wprowadzona poprzez zawartość dodatkową.

10 czerwca 2021 roku na PlayStation 5 trafi ulepszona wersja Final Fantasy VII Remake o podtytule Intergrade. Wraz z nią Square Enix udostępni także DLC wprowadzające do gry postać Yuffie. Fani serii zaczęli się zastanawiać, czy podzielona na części historia będzie dodatkowo poszatkowana pomniejszymi rozszerzeniami. Jednak w wywiadzie dla portalu Famitsu reżyser gry Tetsuya Nomura zaprzeczył, że jakiekolwiek kolejne DLC figuruje obecnie w planach studia (via Game Informer).

Twórca siódmej odsłony legendarnej serii jRPG stwierdził, że oryginalny plan zakładał wyłącznie przeniesienie FF VII Remake na PS5, a nie tworzenie dodatków do niego. Jednak techniczny charakter wersji Intergrade zmusił deweloperów do wydania historii Yuffie jako DLC. Zespół jest obecnie skupiony na pracy przy kolejnej części w pełni przystosowanej do środowiska konsoli dziewiątej generacji. Równocześnie trwają prace nad dwoma mobilnymi tytułami: FF VII: The First Soldier oraz FF VII Ever Crisis, więc nie ma obecnie miejsca na tworzenie zawartości dodatkowej.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade trafi na PS5 10 czerwca 2021 roku z opcją darmowego ulepszenia wersji z PlayStation 4 (oferta nie dotyczy tych, którzy otrzymali grę w ramach PlayStation Plus). Data premiery kontynuacji historii Cloude’a Strife’a nie jest jeszcze znana.