Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2021, 12:35

autor: Entelarmer

Resident Evil Village - gracze obeszli limit czasowy wersji demo

Jak spędzić więcej czasu z demem Resident Evil Village niż narzucone przez Capcom 60 minut? Na rozwiązanie (i to nie jedno) wpadli pecetowi gracze, którzy podzielili się swoimi odkryciami na Steamie.

Od piątku gracze mogą sprawdzić nowe demo Resident Evil Village na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox. Jednakże niektórym przeszkadza ograniczenie przygody do jednej godziny. Przynajmniej tak było do czasu, kiedy to użytkownicy Steama odkryli sposób na przedłużenie czasu gry w pecetowej wersji demonstracyjnej nowej odsłony serii Resident Evil. Wszystko opisuje instrukcja zamieszczona w wątku na forum platformy firmy Valve.

Na trik odkryty przez graczy składa się osiem kroków. Zaczynamy od wyłączenia funkcji Steam Cloud, pobrania programu Steam Achievement Manager (SAM) oraz wykasowaniu lokalnych plików zapisu. Te znajdziemy w folderze D:\Steam\userdata\X\1541780\remote\win64_save, gdzie „D:” jest dyskiem z zainstalowanym Steamem, a „X” to identyfikator Steam użytkownika. Następnie uruchamiamy SAM-a, wybieramy pozycję „RE8 Demo” i usuwamy wszystkie statystyki oraz osiągnięcia. Po uruchomieniu wersji demonstracyjnej Resident Evil Village zegar powinien się zresetować, pozwalając na rozegranie kolejnej godziny.

Oczywiście w ten sposób usuniecie też wszystkie zmienione ustawienia gry. Można temu zapobiec poprzez skopiowanie z folderu dema pliku data00-1.bin zaraz po zresetowaniu czasu i wybraniu odpowiednich opcji. Alternatywną metodę przedstawia filmik w serwisie YouTube zamieszczony przez kanał Ren Kill. Wystarczy pobrać plik .dll (podany w opisie materiału) i umieścić go w folderze wersji demonstracyjnej. Należy jednak to zrobić przed dobiciem do limitu 60 minut lub po zresetowaniu zegara za pomocą pierwszego sposobu.

Oczywiście nie wszyscy mogą być chętni do bawienia się z plikami lub pobierania ich z niepewnych źródeł. Zwłaszcza że do premiery pełnej wersji gry pozostały zaledwie cztery dni. Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Natomiast demo będzie dostępne do 10 maja.

  1. Oficjalna strona gry Resident Evil Village
  2. 11 gier z najlepszą grafiką w 2021 roku
  3. Gry 2021 roku, na które najbardziej czekamy – wybór redakcji