Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 12:18

autor: Orbech

Resident Evil 7 zostanie zapowiedziane na tegorocznym E3?

Gra Resident Evil 7, kolejna odsłona kultowego cyklu tworzonego przez firmę Capcom, zostanie pokazana na tegorocznych targach E3 w Los Angeles. Taka informacja pojawiła się na łamach japońskiego dziennika Sankei Shimbun. Platformą docelową jest PlayStation 4, ale tytuł powinien pojawić się także na konsoli Microsoftu.

Resident Evil 7 będzie numerycznie siódmą odsłoną serii gier firmy Capcom, w której stawiamy czoło krwiożerczym hordom zombie. - Resident Evil 7 zostanie zapowiedziane na tegorocznym E3? - wiadomość - 2014-04-22
Resident Evil 7 będzie numerycznie siódmą odsłoną serii gier firmy Capcom, w której stawiamy czoło krwiożerczym hordom zombie.

Firma Capcom pokaże na tegorocznych targach E3 grę Resident Evil 7, czyli nową odsłonę popularnego cyklu gier akcji, w którym stajemy do walki z hordami zombie i niebezpieczną korporacją Umbrella, chcącą przejąć władzę nad światem. Taka informacja ukazała się na łamach japońskiego dziennika internetowego Sankei Shimbun. W związku z tym pojawiło się również małe zamieszanie, jeśli chodzi o platformy docelowe. Wcześniej dało się usłyszeć pogłoski jakoby gra miała ukazać się wyłącznie na Xboksie One. Sankei Shimbum twierdzi jednak coś zupełnie odwrotnego i podaje, że jedyną platformą docelową dla Resident Evil 7 będzie PlayStation 4. Siódma odsłona serii Resident Evil raczej będzie jednak multiplatformowa. Wskazuje na to fakt podania w Sankei Shimbum wysokich oczekiwań studia Capcom odnośnie ich nowego tytułu. Firma oczekuje, że Resident Evil 7 sprzeda się w nakładzie 5,6 mln egzemplarzy i pobije pod tym względem poprzednią część. Ciężko byłoby osiągnąć taki wynik, nie wydając gry na inne platformy sprzętowe.

Ostatnią grą z serii jest wydany w 2012 roku Resident Evil 6, który został dosyć dobrze przyjęty przez recenzentów (ocena 7,5/10 w naszej recenzji), ale powszechnie krytykowano tytuł za zbyt duże pójście w kierunku akcji i porzucenie tradycyjnej formuły survival horroru. Dotychczas na podstawie gier powstało kilka książek, serii komiksów, a także siedem filmów (pięć amerykańskich i dwa w konwencji anime). Dwa dni temu ujawniono, że w tym roku rozpoczną się zdjęcia do Resident Evil 6. Za reżyserię i scenariusz odpowiadać będzie Paul. W.S. Anderson, który pracował nad poprzednimi filmami.

Japońska marka Resident Evil to jedna z najpopularniejszych serii gier typu survival horror na świecie. Cykl został zapoczątkowany w 1996 roku przez firmę Capcom. Motywem przewodnim serii jest walka o przetrwanie z hordami wygłodniałych zombie oraz powstrzymanie machinacji złej korporacji Umbrella, mającej ambicje przejęcia kontroli nad światem.