Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2018, 08:43

Resident Evil 7 - wersja VR wreszcie zawita na PC?

Obecnie wyśmienita wersja VR gry Resident Evil VII: Biohazard wciąż dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4. Teraz wiele wskazuje na to, że wkrótce do zabawy będą mogli dołączyć także gracze pecetowi.

Gra była jednym z najciekawszych horrorów ubiegłego roku - Resident Evil 7 - wersja VR wreszcie zawita na PC? - wiadomość - 2018-03-31
Gra była jednym z najciekawszych horrorów ubiegłego roku
RESIDENT EVIL VII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: styczeń 2017 r.

Wersja VR horroru Resident Evil VII: Biohazard uznawana jest za jedną z najlepszych gier korzystających z tej technologii i doskonały przykład tego, jaki potencjał kryje się w wirtualnej rzeczywistości. Do tej pory jednak opcja skorzystania z niej dostępna była oficjalnie tylko na PlayStation 4 za pomocą gogli PlayStation VR. Teraz wiele wskazuje na to, że możliwość tę otrzymają wreszcie również gracze pecetowi.

Źródłem tych doniesień jest serwis SteamDB, kolekcjonujący dane z serwisu studia Valve. Dzięki niemu często dowiadujemy się o nowych projektach, zanim zostaną one jeszcze oficjalnie zapowiedziane, i tak jest również w tym przypadku. Okazuje się bowiem, że w profilu Resident Evil VII: Biohazard w Steam dokonano wczoraj zmiany pozycjonującej tag o numerze 21978, który przypisany jest właśnie terminowi „VR”. Został on dodany kilka tygodni temu, a jego zmodyfikowanie sugeruje, że autorzy wkrótce będą go potrzebowali.

Fakt, iż firma Capcom grzebie w ten sposób w profilu Resident Evil VII: Biohazard tworzy wrażenie, że deweloperzy szykują się do wypuszczenia patcha, który doda opcję zabawy w VR. Warto wspomnieć, że na stronie w serwisie Steam można od dawna zobaczyć takiego taga, ale został on dodany przez samych użytkowników, a nie wydawcę.

Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi aktualizacji wszystko to należy traktować jedynie jako obiecujące spekulacje. Mamy jednak nadzieję, że znajdą pokrycie w rzeczywistości, gdyż zabawa w Resident Evil VII: Biohazard z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości jest przeżyciem, które na długo zapada w pamięci.

Warto dodać, że pomysłowi gracze pecetowi już rok temu wykombinowali sposób na zagranie w ten tytuł za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości, wykorzystując program vorpX. Ta metoda nie jest jednak idealna, oferując ograniczone opcje sterowania, słabą wydajność oraz zwiększone szanse wywołania mdłości, zwłaszcza podczas scenek przerywnikowych. Dlatego oficjalna wersja VR Resident Evil VII: Biohazard jest zdecydowanie potrzebna.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Resident Evil VII: Biohazard – horror potwornie doskonały