Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2013, 14:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Resident Evil 6 na PC debiutuje na polskim rynku w atrakcyjnej cenie

Pecetowa wersja gry Resident Evil 6 zadebiutowała na polskim rynku kilka miesięcy po premierze na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Kolejna odsłona popularnej serii została wydana przez firmę Cenega w atrakcyjnej cenie.

Dzisiaj na półkach polskich sklepów oficjalnie zadebiutowała pecetowa wersja gry Resident Evil 6. Premiera edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 miała miejsce 2 października ubiegłego roku.

Wprawdzie posiadacze komputerów osobistych musieli czekać kilka miesięcy na możliwość zagrania w Resident Evil 6, ale za to zostali sowicie wynagrodzeni. Otrzymali bowiem edycję wzbogaconą m.in. o wszystkie cztery multiplayerowe dodatki DLC oraz kooperacyjny tryb Mercenaries: No Mercy. Oprócz tego 5 kwietnia udostępniona zostanie aktualizacja, dzięki której w ramach opcji Mercenaries: No Mercy pojawią się grywalne postaci (Coach, Nick, Ellis oraz Rochelle) ze znanej gry Left 4 Dead 2.

To jeszcze nie wszystko, bo w Polsce gra ukazała się w bardzo atrakcyjnej cenie detalicznej 79,99 złotych, którą ustaliła firma Cenega (rodzimy dystrybutor). Bez większych problemów produkcję można nabyć jeszcze taniej w wielu sklepach – najciekawsze oferty znajdziecie w naszej encyklopedii. Podobnie jak w przypadku edycji konsolowych, także na PC gra ukazała się w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Wprawdzie wciąż czekamy na recenzje wersji pecetowej, ale warto sobie przypomnieć, jak Resident Evil 6 przyjął się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Średnia ocen według serwisu Metacritic waha się od 67 (Xbox 360) do 74 (PlayStation 3) punktów na 100 możliwych. Z kolei w naszym serwisie wystawiliśmy notę 7.5 w skali dziesięciostopniowej. Nie da się ukryć, że tytuł zawiódł oczekiwania wielu ortodoksyjnych fanów serii. Oceny potrafią być jednak nieco mylące, bo Resident Evil 6 może dobrze bawić, o ile od początku zaakceptujemy fakt, że jest to typowa gra akcji, w której elementów survival horroru jest jak na lekarstwo.

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów, która z każdą kolejną częścią zdaje się coraz bardziej przypominać typową strzelaninę. Najnowsza część oferuje kilka różnych kampanii do przejścia. Po ukończeniu trzech podstawowych scenariuszy, odblokuje się czwarta przygoda, w której pokierujemy losami Ady Wong. Resident Evil 6 jest smakowitym kąskiem dla miłośników kooperacji – całą grę można ukończyć w dwie osoby przez Internet lub na podzielonym ekranie (choć trudno powiedzieć, czy ta druga opcja pozostała na PC).