Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2019, 14:09

autor: Froozyy

Rekordowa nagroda dla zwycięzców turnieju Dota 2

Na zwycięzców obecnie trwającego turnieju Dota 2 - The International 2019 - czeka ogromna kwota do zgarnięcia. Praktycznie cała pula nagród została ufundowana przez fanów gry.

Rozpoczął się największy turniej Dota 2. - Rekordowa nagroda dla zwycięzców turnieju Dota 2 - wiadomość - 2019-08-16
Rozpoczął się największy turniej Dota 2.

Rozpoczęła się faza grupowa jednego z największych turniejów Dota 2The International 2019. Niecały miesiąc temu pisaliśmy o tym, że jego pula nagród osiągnęła rekordowy poziom w historii e-sportu. Wtedy wynosiła ona 30 mln dolarów, ale obecnie wzrosła już do 33 mln.

Ostatnio za sprawą olbrzymiej wygranej szesnastolatka, który na mistrzostwach świata Fortnite zdobył aż 3 mln dolarów, w mediach zrobiło się głośno o e-sporcie. Jednak jego wyczyn już wkrótce może zostać przyćmiony, gdyż zwycięska drużyna turnieju Doty 2 otrzyma do podziału aż 15 mln dolarów. Oczywiście nagroda zostanie podzielona na wszystkich zawodników oraz organizację, nie zmienia to jednak faktu, że suma robi spore wrażenie. Warto również przypomnieć, że praktycznie cała nagroda główna została ufundowana przez fanów – 25% ze sprzedaży przepustek bitewnych trafia do puli. Jej początkowa wartość wynosiła zaledwie 1,6 mln dolarów.

Zwycięzcy The International otrzymają ponad 15 milionów dolarów do podziału.
Zwycięzcy The International otrzymają ponad 15 milionów dolarów do podziału.

The International potrwa do 25 sierpnia, a o główną wygraną powalczy osiemnaście drużyn. Zmagania możecie śledzić na platformie Twitch.