Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 09:35

autor: DogGhost

Rekordowa liczba pre-orderów na grę Assassin's Creed III w Stanach Zjednoczonych

Popularność gry Assassin's Creed III w Stanach Zjednoczonych wskazuje na to, że stanie się ona najprawdopodobniej najlepiej sprzedającą się przed premierą produkcją w historii firmy Ubisoft.

Firma Ubisoft poinformowała o rekordowej liczbie zamówień przedpremierowych na grę Assassin’s Creed III w Stanach Zjednoczonych. Choć tradycyjnie francuski wydawca nie pokusił się o podanie dokładnych wartości, to możemy porównać jak najnowsza odsłona serii wypada na tle poprzednich części.

Rekordowa liczba pre-orderów na grę Assassin's Creed III w Stanach Zjednoczonych - ilustracja #1

W ciągu pierwszych trzech tygodni od momentu rozpoczęcia przyjmowania zamówień przedpremierowych ich liczba dziesięciokrotnie przewyższyła wynik osiągnięty przez grę Assassin’s Creed Revelations w analogicznym okresie. To właśnie ta odsłona serii dzierży do tej pory palmę pierwszeństwa pod względem pre-orderów. Zdaniem francuskiego wydawcy jej rekord zostanie pobity przez produkcję Assassin’s Creed III przed czerwcowymi targami E3. Tymczasem twórcy stwierdzili, że pomimo upłynięcia zaledwie kilku tygodni od startu sprzedaży, "trójce" udało się pokonać rezultat osiągnięty przez grę Assassin’s Creed Brotherhood.

Oto jak Tony Key, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu uzasadnił te wyniki:

”30 października gracze doświadczą największej premiery w historii firmy Ubisoft, jaką będzie debiut gry Assassin’s Creed III. W związku z 3-letnim cyklem deweloperskim będzie to prawdziwe przeżycie kolejnej generacji, jeśli chodzi o markę Assassin’s Creed. Wartość produkcji w połączeniu z największym zaangażowaniem marketingowym w naszej historii spowoduje, że trzecia część zostanie najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu Assassin’s Creed. Dodatkowo inne tło fabularne i główny bohater stanowią świetną okazję dla nowych graczy na zapoznanie się z tą serią.”

Niewątpliwie to właśnie osadzenie akcji gry Assassin’s Creed III w Ameryce Północnej przyczyniło się w pewnym stopniu do tak dużego zainteresowania produkcją studia Ubisoft w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli i Wy chcecie przekonać się jak twórcy przedstawią konflikt między Indianami a kolonistami, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Gra ukaże się 30 października na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Francuski wydawca zapowiedział również wersję na konsolę Nintendo Wii U, która zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec tego roku.