Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2017, 17:05

autor: Vergil

Red Dead Redemption II z nowym zwiastunem

Rockstar Games przygotowało na dzisiaj nie lada gratkę dla wszystkich miłośników serii Red Dead Redemption – firma podzieliła się z graczami świeżym zwiastunem drugiej odsłony cyklu.

Red Dead Redemption II nareszcie wychodzi z cienia – najnowsze dzieło studia Rockstar Games doczekało się dzisiaj kolejnego zwiastuna, który czeka poniżej. Ponadto miłośnicy Dzikiego Zachodu, a przede wszystkim fani pierwszej części serii mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się bowiem, że twórcy nie zdecydowali się na kolejne opóźnienie premiery omawianego tytułu, który ma zadebiutować wiosną przyszłego roku.

Przed narodzinami legendy

Akcja Red Dead Redemption II toczy się przed wydarzeniami opowiedzianymi nie tylko w pierwszym Red Dead Redemption, ale i w Red Dead Revolver. Główny bohater gry, czyli Arthur Morgan, pracuje z gangiem Dutcha Van der Linde'a i zajmuje się tym, co każdy gangster lubi najbardziej, czyli rabunkiem, kradzieżą oraz walką z innymi typami spod ciemnej gwiazdy. Jak zatem widać, po może nie krystalicznie czystym, aczkolwiek mimo wszystko „dobrym” Marstonie, studio Rockstar Games postanowiło oddać w nasze ręce protagonistę stojącego po drugiej stronie barykady, ściganego przez stróżów prawa „z trzech różnych stanów”. Wciąż istnieje możliwość, że wzorem Grand Theft Auto V Morgan nie będzie jedyną grywalną postacią – wszak na trailerze pojawia się całkiem sporo innych osobistości. Na ten moment są to jednak wyłącznie domysły, a sami twórcy nie podzielili się jeszcze żadnymi konkretami na ten temat.

Pierwsze Red Dead Redemption odniosło spektakularny sukces. Zważywszy na szum, jaki wzbudziła swego czasu oficjalna zapowiedź kontynuacji, śmiało można założyć, że Red Dead Redemption II powtórzy osiągnięcie swojej poprzedniczki. - Red Dead Redemption II z nowym zwiastunem - wiadomość - 2017-09-28
Pierwsze Red Dead Redemption odniosło spektakularny sukces. Zważywszy na szum, jaki wzbudziła swego czasu oficjalna zapowiedź kontynuacji, śmiało można założyć, że Red Dead Redemption II powtórzy osiągnięcie swojej poprzedniczki.

Skrót nowych informacji:

  • Prequel Red Dead Redemption i Red Dead Revolver
  • Główny bohater to Arthur Morgan pracujący dla gangu Dutcha van der Linde’a
  • Materiał pochodzi z wersji na PlayStation 4

Rozgrywka natomiast w dalszym ciągu stoi pod dosyć dużym znakiem zapytania, zwłaszcza że choć Sony przekonuje, iż powyższy materiał pochodzi z wersji na PlayStation 4, składa się on z samych przerywników filmowych. Niemniej można przypuszczać, że deweloperzy znaleźli w nim miejsce na pewne wskazówki na temat tego, co posłuży za filary schematu rozgrywki. A zatem oprócz otwartego i zróżnicowanego świata, koni służących za środek transportu, pojedynków w samo południe oraz widowiskowych strzelanin i pościgów, pojawiają się w nim sceny polowań (Morgan najwyraźniej zrobi użytek nie tylko ze strzelb i rewolwerów, ale i z łuków). Kto wie, może nawet w toku zmagań przyjdzie nam gotować potrawy na ognisku, niczym w The Legend of Zelda: Breath of the Wild (a może jest to tylko fragment cut-sceny, choć znając Rockstara, i w tym przypadku coś może być na rzeczy).

Widzicie gabinet lekarza? Cóż, osoby w nim pracujące niebawem mogą mieć ręce pełne roboty – przecież ta strzelba na plecach bohatera musi w końcu wypalić! - Red Dead Redemption II z nowym zwiastunem - wiadomość - 2017-09-28
Widzicie gabinet lekarza? Cóż, osoby w nim pracujące niebawem mogą mieć ręce pełne roboty – przecież ta strzelba na plecach bohatera musi w końcu wypalić!

A co z trybem multiplayer? Aktualnie miłośnikom zabawy w towarzystwie innych graczy nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość – mając na uwadze sukces odniesiony przez online’owy moduł Grand Theft Auto V śmiało można założyć, że Rockstar Games spróbuje przenieść jego specyfikę na poletko Dzikiego Zachodu. I… chwilowo to by było na tyle. Z czasem zwiastun zostanie zapewne rozłożony na części pierwsze, a i twórcy z pewnością zaczną niebawem puszczać parę ust... miejmy nadzieję.