Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2018, 11:40

autor: AlexB

Red Dead Redemption 2 przyczyną wzrostu zainteresowania chorobami

Red Dead Redemption II bawi i uczy. Pod wpływem wydarzeń z fabuły najnowszego dzieła studia Rockstar gracze, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych, zaczęli szukać w Google hasła „tuberculosis”, czyli „gruźlica”. Popularność zyskało również słowo „lumbago”.

Uwaga! W niniejszym tekście mogą znajdować się drobne spoilery

Red Dead Redemption II to dla wielu gra wybitna. Najnowsza odsłona westernowego cyklu od studia Rockstar może się pochwalić ciekawymi bohaterami, interesującą fabułą, żyjącym, otwartym światem oraz wciągającym gameplayem. Co jednak ciekawe, dla wielu graczy, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych, tytuł ten okazał się nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale również bodźcem do zdobywania wiedzy. Według statystyk Google, słowo „tuberculosis”, czyli „gruźlica”, w pierwszej połowie listopada zanotowało za oceanem największą liczbę zapytań od przeszło 11 lat, kiedy to w USA wybuchła panika dotycząca epidemii tej choroby. Hasło trendowało również na całym świecie, także w Polsce.

Na Dzikim Zachodzie śmiertelne były nie tylko postrzały. - Red Dead Redemption 2 przyczyną wzrostu zainteresowania chorobami - wiadomość - 2018-12-28
Na Dzikim Zachodzie śmiertelne były nie tylko postrzały.

Jak ten wzrost zainteresowania połączyć z Red Dead Redemption II? Gruźlica pełni bardzo istotną rolę w drugiej połowie głównego wątku fabularnego. Dwa tygodnie od premiery to wystarczający czas, by duża cześć graczy dotarła do tego momentu w historii. Jest on dość dramatyczny, nic zatem dziwnego, że zaniepokojeni losem bohaterów gracze zaczęli masowo sprawdzać, co grozi ich ulubieńcom. A jako że było ich całkiem sporo (w pierwszy weekend od debiutu tytuł zgromadził rekordowe 725 milionów dolarów), udało im się nabić całkiem wysoki wynik w Googlach.

To jeszcze nie wszystko. W tym samym okresie dużym zainteresowaniem w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej cieszyło się również słowo „lumbago”. Na tę powszechnie spotykaną dolegliwość związaną z bólami dolnej części pleców narzeka jeden z bohaterów produkcji.

W ten oto sposób Red Dead Redemption II w pewnym stopniu przyczyniło się do zwiększania świadomości na temat chorób wśród graczy. Po przeczytaniu artykułów na temat lumbago i przede wszystkim gruźlicy, która wciąż jest jedną z najniebezpieczniejszych chorób zakaźnych na świecie, pewne informacje z pewnością zostaną im w głowach i będą wiedzieli, jak rozpoznawać niektóre objawy i w jaki sposób reagować. Kto wie, być może zdobyta w ten sposób wiedza uratuje komuś kiedyś życie?