Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2018, 11:10

autor: Entelarmer

Battlefield 5 od stycznia z mikrotransakcjami?

Poznaliśmy prawdopodobny termin wprowadzenia mikrotransakcji do gry Battlefield V. Według sklepu Amazon twórcy sieciowej strzelanki dodadzą walutę premium Battlefield Currency w drugiej połowie stycznia.

W  Battlefield V mogą wkrótce zagościć mikropłatności. - Battlefield 5 od stycznia z mikrotransakcjami? - wiadomość - 2018-12-28
W  Battlefield V mogą wkrótce zagościć mikropłatności.

Battlefield V jest jedną z nielicznych produkcji AAA wydanych ostatnio przez Electronic Arts, w których nie uświadczymy mikrotransakcji. Jednak twórcy już dawno zapowiedzieli, że prędzej czy później zostaną one dodane, i wygląda na to, że stanie się to niebawem. sklepie Amazon pojawiła się możliwość kupienia Battlefield Currency, czyli waluty premium do Battlefield V. Oferta dotyczy kodu pozwalającego na zyskanie 6 tysięcy wirtualnych monet za 49,99 dolarów, czyli około 188 złotych. Według strony produkt ma być dostępny od 18 stycznia. Na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Zapewne wielu ma przed oczami niesławne mikrotransakcje ze Star Wars: Battlefront II, które w praktyce dawały sporą przewagę osobom skłonnym do wydania pieniędzy w grze. Na szczęście twórcy wyciągnęli wnioski z tamtej afery i zdecydowali się na podział systemu wirtualnej waluty. Battlefield Currrency pozwoli na zakup elementów kosmetycznych pokroju skórek dla broni i pojazdów, ale nie będzie można jej wykorzystać do zdobycia przedmiotów wpływających na rozgrywkę. Za te odpowiadają tzw. Company Coins. Monety kompanii zdobywamy za aktywności w grze (awanse na kolejne poziomy, zadania itd.) i wydajemy je na dodatkowe bronie i gadżety, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić za nie ozdoby dla naszego awatara.

Twórcy już dawno zapowiadali powrót mikrotransakcji. - Battlefield 5 od stycznia z mikrotransakcjami? - wiadomość - 2018-12-28
Twórcy już dawno zapowiadali powrót mikrotransakcji.