Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2018, 13:30

autor: AlexB

Recenzje Just Cause 4 - raj dla fanów rozwałek

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Just Cause 4. Krytycy są zgodni – najnowsza odsłona szalonego cyklu sandboksów jest produkcją całkiem niezłą, choć nie w żaden sposób przełomową.

Już tylko jeden dzień dzieli nas od powrotu obalającego reżimy Rico Rodrigueza w czwartej odsłonie szalonego cyklu sandboksów Just Cause. Najnowsze dzieło studia Avalanche zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, lecz zanim to nastąpi, możemy zapoznać się z pierwszymi opiniami na temat tytułu, które dziś zaczęły pojawiać się w sieci. Czy spełnił on oczekiwania krytyków?

Kadr niczym z filmu Michaela Baya. - Recenzje Just Cause 4 - raj dla fanów rozwałek - wiadomość - 2018-12-03
Kadr niczym z filmu Michaela Baya.

Średnia ocena Just Cause 4 w serwisie Metacritic wynosi obecnie 76/100 (wersja na PC, na podstawie 9 recenzji), mamy zatem do czynienia z produkcją co najmniej niezłą. Krytycy chwalą przede wszystkim otwartość, z jaką można siać chaos na mapie i szalone oraz kompletnie nieprawdopodobne akrobacje, wykonywane za pomocą doskonale znanej linki z hakiem, spadochronu, kombinezonu do szybowania czy różnorodnych środków transportu. Innymi słowy wszystko to, za co fani pokochali serię studia Avalanche. Doskonałym dodatkiem do rozgrywki okazały się również warunki pogodowe, takie jak trąby powietrzne czy nawałnice, które potrafią znacznie podnieść adrenalinę podczas starć czy pościgów.

To się nazywa sport ekstremalny. - Recenzje Just Cause 4 - raj dla fanów rozwałek - wiadomość - 2018-12-03
To się nazywa sport ekstremalny.

O ile jednak Just Cause 4 doskonale spełnia się jako platforma umożliwiająca spełnianie najbardziej osobliwych wizji destrukcji, tak sam główny wątek nie jest już taki dobry. Jak zauważają recenzenci, jest on zbyt długi i pełno w nim powtarzalnych misji. Ponadto najnowsza produkcja studia Avalanche nie przynosi absolutnie żadnej rewolucji w serii. Co więcej, część systemów, na których opiera się rozgrywka, jest już wyraźnie przestarzała, a świat może razić swoją sztucznością i wydawać się trochę bez życia, zwłaszcza w porównaniu z innymi tegorocznymi grami z otwartym światem, jak chociażby Red Dead Redemption II czy Spider-Man od Insomniac Games.

Wybrane recenzje Just Cause 4

  1. Windows Central – 5/5
  2. GameSpace.com – 8,1/10
  3. God is a Geek – 8/10
  4. The Games Machine – 7,3/10
  5. PC Gamer – 73/100
  6. PC Invasion – 3,5/5
  7. Stevivor – 6/10

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Just Cause 4 na PC, zachęcamy do uprzedniego zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Ponadto przypominamy, że tytuł będzie chroniony zabezpieczeniem Denuvo.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Just Cause 4 – zwariowany sandbox z... fatalną pogodą