Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 18:58

Hitman 2 i Just Cause 4 z zabezpieczeniem Denuvo

Debiutujące jeszcze w tym roku gry Hitman 2 oraz Just Cause 4 korzystać będą z kontrowersyjnego systemu zabezpieczeń Denuvo. Informacja ta znalazła się w profilach tytułów w serwisie Steam.

Debiutujący 13 listopada Hitman 2 oraz Just Cause 4, który pojawi się w sklepach 4 grudnia, to jedne z kilku ostatnich dużych produkcji, które trafią do graczy w tym roku. Oba tytuły ukażą się równocześnie na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także na komputerach PC. Niestety posiadacze pecetów będą musieli pogodzić się z tym, że oba potencjalne hity korzystać będą z kontrowersyjnego systemu zabezpieczeń Denuvo. Firmy Square Enix (wydawca Just Cause 4) oraz Warner Bros. Interactive (wydawca Hitmana 2) potwierdziły ten fakt, rozszerzając informacje na temat produkcji w serwisie Steam. Nie powinno to być jednak chyba niespodzianką, bo obaj wydawcy do tej pory ochoczo używali Denuvo w publikowanych przez siebie grach.

  1. Just Cause 4 w serwisie Steam
  2. Hitman 2 w serwisie Steam

Jak zwykle największe kontrowersje w przypadku Denuvo związane są z jego potencjalnym wpływem na stabilność i płynność działania gier. Biorąc pod uwagę to, że obie nadchodzące produkcje posiadają sporej wielkości sandboksowe mapy, pełne postaci niezależnych i interaktywnych obiektów, ciekawe będzie, jak mocno zabezpieczenia wpłyną na ich wydajność. Dzięki testom wiemy, że istnieje pewna zależność pomiędzy Denuvo a szybkością działania niektórych produkcji.

  1. Just Cause 4 – zwariowany sandbox z... fatalną pogodą
  2. Graliśmy w Hitman 2 – jeszcze więcej morderczej swobody
  3. Oficjalna strona Just Cause 4
  4. Oficjalna strona Hitman 2