Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2019, 09:26

autor: Adrian Werner

RDR2 – PS4 dostało dodatkową zawartość z wersji PC

Dodatkowa zawartość fabularna z pecetowej wersji Red Dead Redemption 2 została wreszcie udostępniona na PlayStation 4. Posiadacze Xboksa One muszą poczekać do przyszłego miesiąca.

RDR2 – PS4 dostało dodatkową zawartość z wersji PC - ilustracja #1
Posiadacze PlayStation 4 mogą już cieszyć się nową zawartością zarówno w kampanii, jak i w trybie multiplayer.

Wydana w listopadzie tego roku pecetowa wersja Red Dead Redemption 2 oferowała ekskluzywną zawartość, nieobecną na konsolach. Studio Rockstar Games poinformowało właśnie, że wszystkie dodatkowe elementy z edycji PC zostaną udostępnione również posiadaczom PlayStation 4 i Xboksa One.

Na PS4 już można pobrać całą tę zawartość w ramach aktualizacji, która oferuje również sporo nowości do Red Dead Online, w tym dodatkowe schronienie, zestaw przedmiotów kosmetycznych i emotek oraz możliwość zatrudnienia w barze z bimbrem kapeli muzycznej. Z kolei właściciele konsoli firmy Microsoft muszą uzbroić się w cierpliwość. Wersja RDR2 na Xboksa One otrzyma wszystkie te elementy dopiero 21 stycznia przyszłego roku.

Dodatkowa zawartość z PC nie jest szczególnie imponująca, ale i tak powinna okazać się sporą gratką dla graczy konsolowych. Obejmuje ona tryb fotograficzny, trzy nowe misje łowcy nagród, dwie kryjówki gangów i dwie mapy skarbów. Do tego dochodzi zadanie polegające na zbieraniu ziół w zamian za cenne nagrody oraz zestaw czterech dodatkowych broni, z których trzy pochodzą z Red Dead Online. Nie zapomniano także o kolejnych wierzchowcach.

Ta dodatkowa zawartość jest o tyle atrakcyjna, że dotyczy trybu dla pojedynczego gracza. Kilka miesięcy temu studio Rockstar Games ogłosiło, że nie ma w planach żadnych dodatków fabularnych. Zespół woli skoncentrować się na rozwijaniu Red Dead Online.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na konsolach 26 października 2018 r. 5 listopada tego roku gra wreszcie trafiła na PC, ale początkowo dostępna była tylko tylko w Rockstar Games Launcher oraz serwisie Epic Games Store. Dopiero miesiąc później produkcja ukazała się na Steamie.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
  4. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
  5. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.