Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2019, 12:26

Ray tracing za darmo w grywalnym demie Unreal Engine 4

W sieci pojawiło się grywalne demo technologiczne Unreal Engine 4. Pozwala ono sprawdzić za darmo potencjał ray tracingu, a przy okazji zdemolować miasteczko jako marsjański robot.

Darmowych dem z ray tracingiem nie ma zbyt wiele. - Ray tracing za darmo w grywalnym demie Unreal Engine 4 - wiadomość - 2019-06-02
Darmowych dem z ray tracingiem nie ma zbyt wiele.

Technologia ray tracingu na razie nie jest jeszcze standardem w grach, ale nie brakuje chętnych do jej sprawdzenia. Jeśli Wy również chcielibyście przekonać się, jak wygląda ona w praktyce, być może zainteresuje Was projekt The_Distiller z forum silnika Unreal Engine. Parę tygodni temu użytkownik wziął udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Nvidia we współpracy z Epic Games oraz Microsoftem, w ramach którego należało przygotować projekt z wykorzystaniem Unreal Engine w wersji 4.22 oraz DirectX RayTracing. The_Distiller udostępnił swoje dzieło w postaci darmowego grywalnego dema technologicznego Attack from Outer Space. W ramach niego kierujemy marsjańskim robotem (sterujemy klawiaturą bądź padem) i siejemy zniszczenie w miasteczku. Plik o rozmiarze 880 MB możecie pobrać ze wspomnianego forum, przy czym twórca zastrzega, że sam testował je tylko na komputerze z kartą grafiki GeForce RX 2080 Ti. Jeśli więc nie sądzicie, by Wasz sprzęt podołał wyzwaniu, poniżej zamieściliśmy nagranie z rozgrywki udostępnione przez The_Distillera.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej